1% Spirytusowy roztwór fioletu gencjanowego Gemi (Methylrosanilinii chloridum – płyn na skórę) | Grzegorz Nowakowski Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej „GEMI”

1% Spirytusowy roztwór fioletu gencjanowego Gemi to lek ludzki – a jego forma to płyn na skórę. Jego skład to: Methylrosanilinii chloridum. Producent to Grzegorz Nowakowski Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej „GEMI”. Uzyskane zezwolenie jest ważne do: Bezterminowy.

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Methylrosanilinii chloridum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 10 mg/g
Forma produktu: płyn na skórę

Producent: Grzegorz Nowakowski Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej "GEMI"
Numer zezwolenia: 03167
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

methylrosanilinii chloridum - Fiolet krystaliczny (łac. methylrosanilinii chloridum) – organiczny związek chemiczny z grupy barwników trifenylometanowych (zwanych także barwnikami anilinowymi). W temperaturze pokojowej występuje w formie kryształów o mosiężnym połysku. Jest łatwo rozpuszczalny w wodzie – roztwór ma barwę fioletową. Barwi wełnę oraz zaprawioną bawełnę na kolor fioletowy z błękitnym odcieniem. Jest mało odporny na światło. Stosowany jest do barwienia wyrobów z włókna poliakrylonitrylowego (anilany), wyrobów papierniczych i farb drukowych. Fiolet używany jest także w procesach barwienia drobnoustrojów, przede wszystkim w barwieniu metodą Grama, podstawowej próbie różnicującej bakterie. Fiolet krystaliczny w połączeniu z fioletem metylowym (grupą związków analogicznych do fioletu krystalicznego, mających mniejszą liczbę grup N-metylowych) tworzy mieszaninę zwaną fioletem gencjanowym (syn. pioktaniną, fioletem goryczki). Fiolet gencjanowy (Pyoctaninum coeruleum FP III), podobnie jak zieleń brylantowa – Viride nitens znalazł zastosowanie w lecznictwie jako środek antyseptyczny do odkażania ran, błon śluzowych i skóry w roztworach wodnych i spirytusowych. Wprowadzony do lecznictwa w 1872 r. Dawniej (obecnie bardzo sporadycznie) także doustnie jako środek przeciwrobaczy.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu