Adrenalina WZF Junior (Adrenalinum – roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce) | Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.

Adrenalina WZF Junior [Adrenalinum] (roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce). W skład tego produktu wchodzą: Adrenalinum. Producentem tego produktu jest Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2024-11-26 (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Adrenalinum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 150 mcg/0,3 ml
Forma produktu: roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce

Producent: Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.
Numer zezwolenia: 25652
Ważność zezwolenia: 2024-11-26
Procedura rejestracji: NAR
ATC: C01CA24

Informacje o składnikach leku

adrenalinum - Adrenalina, epinefryna – organiczny związek chemiczny, hormon zwierzęcy i neuroprzekaźnik katecholaminowy wytwarzany przez gruczoły dokrewne pochodzące z grzebienia nerwowego (rdzeń nadnerczy, ciałka przyzwojowe, komórki C tarczycy) i wydzielany na zakończeniach włókien współczulnego układu nerwowego. Pierwsza nazwa pochodzi z łaciny od ad- + renes, a druga z greki od epi- + nephros. Obie oznaczają to samo – „nad nerkami”. Termin adrenalina jest stosowany wymiennie z nazwą epinefryna, gdyż oba terminy odnoszą się do dokładnie tej samej substancji. Adrenalina określana jest też jako hormon 3xF (z ang. fright, fight and flight), czyli hormon strachu, walki i ucieczki.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu