Alpicort E (Prednisolonum + Estradiolum + Acidum salicylicum – płyn na skórę) | Dr August Wolff GmbH & Co.

Lek Alpicort E – substancja aktywna: Prednisolonum + Estradiolum + Acidum salicylicum (płyn na skórę). Zawiera w składzie: Acidum salicylicum, Estradioli benzoas, Prednisolonum. Wyprodukowała go firma: Dr August Wolff GmbH & Co., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Acidum salicylicum, Estradioli benzoas, Prednisolonum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: (2 mg + 0,05 mg + 4 mg)/ml
Forma produktu: płyn na skórę

Producent: Dr August Wolff GmbH & Co.
Numer zezwolenia: 02802
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: D07XA02

Informacje o składnikach leku

acidum salicylicum - Kwas salicylowy (łac. acidum salicylicum) – organiczny związek chemiczny z grupy aromatycznych hydroksykwasów karboksylowych. Zawiera jedną grupę hydroksylową i jedną grupę karboksylową przyłączone do pierścienia benzenowego w układzie orto.

estradioli benzoas - Estradiol, E2 (łac. estradiolum) – organiczny związek chemiczny, sterydowy hormon płciowy. Jest podstawowym, naturalnym estrogenem. Z chemicznego punktu widzenia jest steroidem, pochodną estranu. Odpowiedzialny za rozwój żeńskich narządów rozrodczych, rozrost błony śluzowej macicy, reguluje cykl płciowy i ma wpływ na zachowanie seksualne. W fazie pęcherzykowej wytwarzany jest głównie w jajnikach przez wzrastające pęcherzyki Graafa. W fazie ciałka żółtego wydzielany w bardzo niewielkiej ilości przez ciałko żółte. Produkowany jest także w korze nadnerczy, a podczas ciąży w łożysku.

prednisolonum - Prednizolon – syntetyczny glikokortykosteroid o działaniu przeciwzapalnym, immunosupresyjnym i przeciwalergicznym.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu