Aviffa-RTI (Szczepionka przeciw zakaźnemu zapaleniu nosa i tchawicy indyków oraz syndromowi wielkiej głowy kur, żywca – liofilizat do sporządzania zawiesiny) | Merial S.A.S.

Lek o nazwie Aviffa-RTI (Szczepionka przeciw zakaźnemu zapaleniu nosa i tchawicy indyków oraz syndromowi wielkiej głowy kur, żywca / liofilizat do sporządzania zawiesiny). W skład tego produktu wchodzą: pneumowirus indyków (TRT/SHS) szczep VC03, atenuowany. Producentem tego produktu jest Merial S.A.S., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: pneumowirus indyków (TRT/SHS) szczep VC03, atenuowany
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: -
Forma produktu: liofilizat do sporządzania zawiesiny

Producent: Merial S.A.S.
Numer zezwolenia: 0997
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: QI01CD01;QI01AD01

Informacje o składnikach leku

atenuowany - Atenuacja – sztuczne otrzymywanie odmian patogenów (wirusów, grzybów, bakterii) o znacznie obniżonej wirulencji przy równoczesnym zachowaniu ich oddziaływania immunologicznego na organizm. Stosuje się ją w celu wyprodukowania szczepionki. Atenuowany ustrój chorobotwórczy jest nadal żywy, ale niezdolny do wywołania choroby. Podanie takiego osłabionego drobnoustroju powoduje wytworzenie przez organizm osobnika szczepionego przeciwciał przeciw niemu, a więc wywołaniu odpowiedzi na czynnik chorobotwórczy. Atenuacji dokonuje się prowokując mutacje (używa się w tym celu różnych mutagenów), regulując tempo namnażania przez zmiany temperatury oraz ograniczając ilość części składników w podłożu. Najbardziej znanym przykładem zastosowania atenuacji w praktyce klinicznej jest BCG – atenuowany szczep Mycobacterium bovis, stosowany jako szczepionka w zapobieganiu gruźlicy.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu