Bur-706 (Szczepionka przeciw zakaźnemu zapaleniu torby Fabrycjusza ptaków, żywa – liofilizat do sporządzania zawiesiny) | Merial S.A.S.

Bur-706 [Szczepionka przeciw zakaźnemu zapaleniu torby Fabrycjusza ptaków, żywa] (liofilizat do sporządzania zawiesiny). W skład tego produktu wchodzą: atenuowany wirus zakaźnego zapalenia torby Fabrycjusza ptaków, szczep S-706. Producentem tego produktu jest Merial S.A.S., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: atenuowany wirus zakaźnego zapalenia torby Fabrycjusza ptaków, szczep S-706
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: -
Forma produktu: liofilizat do sporządzania zawiesiny

Producent: Merial S.A.S.
Numer zezwolenia: 0015
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: QI01AD09

Informacje o składnikach leku

szczep s-706 - Sauvignon blanc, Sauvignon Blanc – drugi pod względem wielkości światowych upraw biały szczep winorośli, pochodzący przypuszczalnie z regionu Bordeaux we Francji. Nazwa wywodzi się od francuskich słów sauvage (dziki) i blanc (biały), które odnoszą się do dziko rosnących krzewów tej odmiany na południowym zachodzie Francji, być może wywodzących się od savagnin, popularnej w Jurze. Sauvignon blanc jest uprawiany w wielu regionach winiarskich świata jako podstawa orzeźwiających i wyrazistych wytrawnych białych win odmianowych. Światową sławę zyskały także deserowe wina z tego szczepu produkowane w apelacjach AOC Sauternes i Barsac we Francji. Główne obszary upraw rozpościerają się we Francji (Dolina Loary, Bordeaux), Nowej Zelandii (Marlborough), Chile, Kanadzie, Australii, RPA, Mołdawii, krajach środkowoeuropejskich i w Kalifornii. Niektóre z kalifornijskich win sauvignon blanc są sprzedawane pod nazwą fume blanc. W zależności od klimatu, aromat sauvignon blanc mieści się w szerokim spektrum smaków i zapachów: od wyraźnie trawiastego aż po słodkawy, przywołujący na myśl owoce egzotyczne. Specjaliści używają określeń rześki, elegancki i świeży na najlepsze przykłady jednoodmianowych win z Doliny Loary i Nowej Zelandii. Lekko schłodzone wina sauvignon blanc stanowią dobre uzupełnienie dań rybnych i serów, zwłaszcza kozich. To także jedne z niewielu win, które pasują do sushi. Sauvignon blanc, obok rieslingów, było jednym z pierwszych wysokiej klasy win rozlewanych na szeroką skalę do butelek z zakrętką, zwłaszcza przez winiarzy z Nowej Zelandii. Wina sauvignon blanc pije się zwykle młode, gdyż niewiele zyskują na starzeniu, z wyjątkiem niektórych win starzonych w dębowych beczkach albo baryłkach (pessac-léognan i graves do 15 lat) i innych win białych z apelacji bordoskich.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu