Cluvot 1250 j.m. (Factor XIII coagulationis humanus. Czynnik XIII krzepnięcia krwi ludzki – proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i infuzji) | CSL Behring GmbH

Lek (ludzki) o nazwie Cluvot 1250 j.m. – substancja aktywna: Factor XIII coagulationis humanus. Czynnik XIII krzepnięcia krwi ludzki (proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i infuzji). W skład tego produktu wchodzą: Factor XIII. Producentem tego produktu jest CSL Behring GmbH, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2019-06-22 (procedura rejestracji: DCP).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Factor XIII
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 1250 j.m.
Forma produktu: proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i infuzji

Producent: CSL Behring GmbH
Numer zezwolenia: 21951
Ważność zezwolenia: 2019-06-22
Procedura rejestracji: DCP
ATC: B02BD07

Informacje o składnikach leku

factor xiii - X Factor – polski program telewizyjny o charakterze rozrywkowym typu talent show. Był on adaptacją międzynarodowego formatu The X Factor, który został stworzony w 2004 roku w Wielkiej Brytanii przez Simona Cowella. Polska wersja produkowana jest przez FremantleMedia i emitowana w sobotnie wieczory przez stację telewizyjną TVN. Program przez 2 edycje był prowadzony przez dziennikarza Jarosława Kuźniara, po jego rezygnacji w 3 edycji prowadzącą została Patricia Kazadi. W jury pierwszej edycji zasiadali Kuba Wojewódzki, Czesław Mozil i Maja Sablewska, jednak stacja nie przedłużyła kontraktu z Sablewską i w drugiej edycji została zastąpiona przez Tatianę Okupnik. W 3 edycji skład jurorski nie uległ zmianie, a w 4 edycji do składu jurorskiego dołączyła Ewa Farna. Realizacja programu odbywa się w Zabrzu. X Factor ma za zadanie wyłonić utalentowanych wokalnie ludzi (solistów i zespoły). Pierwszym etapem ich rywalizacji są pre-castingi w obecności producentów programu, następnie uczestnicy zakwalifikowani dalej występują na właściwych castingach przy jurorach (po późniejszym montażu są one emitowane w telewizji). Po kilku kolejnych etapach eliminacyjnych zostaje wybrana dziewiątka aktów w trzech grupach: soliści do 24 lat, od 25 lat oraz zespoły wokalne. Każdej z grup zostaje przydzielony jeden opiekun, którym jest wybrany juror programu. Uczestnicy prezentują się w odbywanych co tydzień odcinkach na żywo, które retransmitowane są na żywo w TVN. Po eliminacji jednego z nich w każdym z odcinków, ostateczna trójka prezentuje się w finale, gdzie zostaje wyłoniony zwycięzca programu, który wygrywa 100 tys. złotych i kontrakt na nagranie albumu muzycznego. Pierwsza edycja programu, którą wygrał Gienek Loska, odbyła się w pierwszej połowie 2011. Jej średnia oglądalność wyniosła 4,476 milionów widzów, a przychód z reklam wyniósł ok. 59 mln złotych, co uczyniło go najbardziej dochodowym programem w 2011 roku w polskiej telewizji. Druga edycja odbyła się wiosną 2012 roku. Wygrał ją Dawid Podsiadło. Trzecia edycja odbyła się wiosną 2013. Wygrała ją Klaudia Gawor. Na oficjalnej stronie X Factor, pojawiły się informacje o nadchodzącej IV edycji, a 14 listopada ogłoszono, że czwartym jurorem, obok Kuby Wojewódzkiego, Tatiany Okupnik oraz Czesława Mozila, będzie Ewa Farna. Wygrał ją Artem Furman. W październiku 2014 roku juror Kuba Wojewódzki oświadczył, że polska edycja X Factora nie będzie już kontynuowana. Program rozpoczął karierę wielu polskich wokalistom, tj.: Gienek Loska, Michał Szpak, Cleo, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska, Grzegorz Hyży, Sarsa, Lanberry.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu