Depakine Chrono 500 (Natrii valproas + Acidum valproicum – tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu) |

Lek (ludzki) o nazwie Depakine Chrono 500 – substancja aktywna: Natrii valproas + Acidum valproicum (tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu). W skład tego produktu wchodzą: Natrii valproas, Acidum valproicum. Producentem tego produktu jest , oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2020-07-14 (procedura rejestracji: IR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Natrii valproas, Acidum valproicum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 333 mg + 145 mg
Forma produktu: tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu

Producent:
Numer zezwolenia: 435/15
Ważność zezwolenia: 2020-07-14
Procedura rejestracji: IR
ATC: N03AG01

Informacje o składnikach leku

natrii valproas - Kwas walproinowy, kwas 2-propylowalerianowy – organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych, lek o właściwościach przeciwdrgawkowych. Jest związkiem, z którego wywodzi się szereg leków zwanych walproinianami, stosowanych w leczeniu padaczki i choroby afektywnej dwubiegunowej: amid kwasu walproinowego, walproinian sodu, walproinian wapnia, walproinian magnezu.

acidum valproicum - Kwas walproinowy, kwas 2-propylowalerianowy – organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych, lek o właściwościach przeciwdrgawkowych. Jest związkiem, z którego wywodzi się szereg leków zwanych walproinianami, stosowanych w leczeniu padaczki i choroby afektywnej dwubiegunowej: amid kwasu walproinowego, walproinian sodu, walproinian wapnia, walproinian magnezu.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Tagi: , , ,

Powered by bazalekow.eu