Gargarin (Preparat złożony – proszek do sporządzania płynu do płukania gardła) | Farmina Sp. z o.o.

Lek (ludzki) o nazwie Gargarin – substancja aktywna: Preparat złożony (proszek do sporządzania płynu do płukania gardła). W skład tego produktu wchodzą: Natrii benzoas, Natrii hydrogenocarbonas, Borax. Producentem tego produktu jest Farmina Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Natrii benzoas, Natrii hydrogenocarbonas, Borax
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: proszek do sporządzania płynu do płukania gardła

Producent: Farmina Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 02699
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: R02AA20

Informacje o składnikach leku

natrii benzoas - Benzoesan sodu, E211, C6H5COONa – organiczny związek chemiczny, sól sodowa kwasu benzoesowego, stosowana jako konserwant żywności. Na skalę przemysłową uzyskuje się go syntetycznie. Ma właściwości bakteriostatyczne i fungistatyczne, hamuje rozwój drożdży, pleśni, bakterii masłowych, octowych oraz w mniejszym stopniu mlekowych. Obecność dwutlenku siarki, dwutlenku węgla, soli kuchennej, cukru spożywczego, kwasu sorbowego (lub jego soli) zwiększa jego aktywność.

natrii hydrogenocarbonas - Ratownik medyczny – osoba wykonująca zawód medyczny, posiadająca wiedzę i uprawnienia do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakładach opieki zdrowotnej, w szczególności do udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacji nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia. Ratownik medyczny podczas udzielania świadczeń zdrowotnych korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszowi publicznemu, zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

borax - Lista reaktorów jądrowych – obejmuje wszystkie reaktory jądrowe na świecie (oprócz reaktorów na okrętach z napędem atomowym). Wykaz ułożony jest alfabetycznie, według nazw krajów w których reaktory się znajdują. Wydzielone zostały też, w niektórych przypadkach, podrozdziały: reaktory energetyczne – przeznaczone do produkcji energii elektrycznej w elektrowniach komercyjnych, reaktory doświadczalne – przeznaczone do prowadzenia prac badawczych lub dydaktycznych (np.: do badań struktury ciał stałych z wykorzystaniem wiązki neutronów, lub badań materiałów i paliw jądrowych dla reaktorów energetycznych).

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu