Gargarisma prophylacticum (Gargarisma prophylacticum – koncentrat do sporządzania roztworu do płukania gardła) | Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Gargarisma prophylacticum [Gargarisma prophylacticum] (koncentrat do sporządzania roztworu do płukania gardła). W skład tego produktu wchodzą: Acidum benzoicum, Acidum salicylicum, Eucalypti aetheroleum, Menthae piperitae oleum, Thymolum. Producentem tego produktu jest Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Acidum benzoicum, Acidum salicylicum, Eucalypti aetheroleum, Menthae piperitae oleum, Thymolum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: koncentrat do sporządzania roztworu do płukania gardła

Producent: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: IL-2839/ChF
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

acidum benzoicum - Kwas benzoesowy (łac. acidum benzoicum; E210) – organiczny związek chemiczny, najprostszy aromatyczny kwas karboksylowy. Zbudowany jest z pierścienia benzenowego zawierającego jedną grupę karboksylową. W czasie ogrzewania łatwo sublimuje (entalpia sublimacji ok. 90 kJ/mol). Stosowany jako środek konserwujący do żywności. Jego sole i estry to benzoesany. Dopuszczalne dzienne spożycie wynosi 5 mg/kg masy ciała.

acidum salicylicum - Kwas salicylowy (łac. acidum salicylicum) – organiczny związek chemiczny z grupy aromatycznych hydroksykwasów karboksylowych. Zawiera jedną grupę hydroksylową i jedną grupę karboksylową przyłączone do pierścienia benzenowego w układzie orto.

menthae piperitae oleum - Olejek miętowy (łac. Menthae piperitae aetheroleum, Oleum Menthae piperitae) – olejek eteryczny otrzymywany przez destylację z parą wodną świeżych części nadziemnych kwitnącej rośliny Mentha piperita. Jest bezbarwną, jasnożółtą lub jasnozielonawożółtą cieczą o charakterystycznym zapachu i smaku. Wywołuje uczucie zimna. Olejek miętowy miesza się bez ograniczeń z etanolem i chlorkiem metylenu. Olejek miętowy powinien zawierać: mentol: 30–55% menton: 14–32% octan mentylu: 2,8–10% 1,8-cyneol: 3,5–8,0% izomenton: 1,5–10% mentofuran: 1–8% limonen: 1,0–3,5% pulegon: nie więcej niż 3,0% karwon: nie więcej niż 1,0%.Wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym, kosmetycznym i spożywczym.

thymolum - Tymol (2-izopropylo-5-metylofenol) – organiczny związek chemiczny z grupy terpenoidów i fenoli. Jest obok swojego izomeru karwakrolu składnikiem olejków eterycznych występujących w macierzance (tymianku), lebiodce (oregano) i cząbrze. Tworzy bezbarwne kryształy o charakterystycznym silnym zapachu macierzanki.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu