Hiprabovis Somni/Lkt (Szepionka przeciw mannheimiozie i histofilozie bydła, inaktywowana – emulsja do wstrzykiwań) | Laboratorios Hipra, S.A.

Hiprabovis Somni/Lkt [Szepionka przeciw mannheimiozie i histofilozie bydła, inaktywowana] (emulsja do wstrzykiwań). W skład tego produktu wchodzą: Mannheimia haemolytica biotyp A serotyp A1, wolna od inaktywowanych komórek, zaw. Leukotoksid, Inaktywowany szczep Bailie Histophilus somni. Producentem tego produktu jest Laboratorios Hipra, S.A., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: MRP).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Mannheimia haemolytica biotyp A serotyp A1, wolna od inaktywowanych komórek, zaw. Leukotoksid, Inaktywowany szczep Bailie Histophilus somni
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: > 2,8 ELISA / 2 ml + >= 3,3 MAT / 2 ml
Forma produktu: emulsja do wstrzykiwań

Producent: Laboratorios Hipra, S.A.
Numer zezwolenia: 1745
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: MRP
ATC: QI02AB

Informacje o składnikach leku

wolna od inaktywowanych komórek - Chłoniak Hodgkina, choroba Hodgkina, ziarnica złośliwa, limfogranulomatoza, HL (od ang. Hodgkin’s lymphoma), HD (od ang. Hodgkin’s disease) – choroba nowotworowa układu chłonnego cechująca się obecnością olbrzymich nowotworowych komórek Reed-Sternberga o wielopłatowym jądrze i jednojądrzastych komórek Hodgkina, które indukują nienowotworową proliferację i naciek innych limfocytów, monocytów, histiocytów i makrofagów. Głównym objawem choroby jest niebolesne powiększenie węzłów chłonnych oraz objawy ogólne. Najczęściej są zajęte węzły szyjne, śródpiersiowe i pachowe. Choroba wykazuje tendencję do szerzenia się przez ciągłość zajmując kolejne grupy węzłów chłonnych, a następnie szerzy się także drogą krwionośną zajmując narządy pozalimfatyczne. W przebiegu choroby może dojść do zajęcia śledziony, a rzadziej wątroby i szpiku kostnego. Obserwuje się dwa szczyty zapadalności, pierwszy z nich przypada około 15–35. roku życia i chorzy z tej grupy wiekowej stanowią większość chorych, drugi szczyt pojawia się około 55. roku życia. W celu rozpoznania chłoniaka Hodgkina konieczne jest badanie histopatologiczne całego węzła chłonnego lub innej nacieczonej tkanki pobranej metodami chirurgicznymi, a badania obrazowe służą jedynie do oceny zaawansowania choroby. Leczenie chłoniaka Hodgkina jest oparte o chemioterapię i radioterapię, przy czym intensywność terapii jest dostosowywana do wyjściowego zaawansowania chłoniaka. Rokowanie w chłoniaku Hodgkina jest dobre i choroba cechuje się wysokim odsetkiem całkowitych wyleczeń.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu