Ibum Easy Forte (Ibuprofenum – proszek doustny w saszetce) | Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Lek (ludzki) o nazwie Ibum Easy Forte – substancja aktywna: Ibuprofenum (proszek doustny w saszetce). W skład tego produktu wchodzą: Ibuprofenum. Producentem tego produktu jest Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2023-04-03 (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Ibuprofenum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 400 mg
Forma produktu: proszek doustny w saszetce

Producent: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Numer zezwolenia: 24652
Ważność zezwolenia: 2023-04-03
Procedura rejestracji: NAR
ATC: M01AE01

Informacje o składnikach leku

ibuprofenum - Ibuprofen (łac. Ibuprofenum) – organiczny związek chemiczny, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), pochodna kwasu propionowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zmniejsza obrzęk, poprawia ruchomość stawów i usuwa uczucie zdrętwienia w stawach. Hamuje agregację płytek krwi, zmniejsza krzepliwość krwi. Działanie przeciwbólowe występuje po około 30 minutach i utrzymuje się przez 4 do 6 godzin. Ibuprofen jest wydalany z moczem w 60–90% w postaci metabolitów. Nie kumuluje się w organizmie. U noworodków urodzonych przed 34 tygodniem ciąży stosowany we wlewie dożylnym w celu zamknięcia przetrwałego przewodu tętniczego.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Tagi: , , ,

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by bazalekow.eu