Imupret N (Produkt ziołowy – krople doustne) | Bionorica SE

Lek Imupret N – substancja aktywna: Produkt ziołowy (krople doustne). Zawiera w składzie: Extractum compositum (1:38) ex: Equiseti herba, Millefolii herba, Altheae radice, Juglandis folio, Taraxaci herba, Matricariae flore, Quercus cortice. Wyprodukowała go firma: Bionorica SE, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2021-11-21 (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Extractum compositum (1:38) ex: Equiseti herba, Millefolii herba, Altheae radice, Juglandis folio, Taraxaci herba, Matricariae flore, Quercus cortice
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie:
Forma produktu: krople doustne

Producent: Bionorica SE
Numer zezwolenia: 23554
Ważność zezwolenia: 2021-11-21
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

millefolii herba - Krwawnik pospolity (Achillea millefolium L.) – gatunek rośliny z rodziny astrowatych. Nazwy ludowe: tysiąclist (podlaskie), złocień krwawnik (lubelskie), żeniszek krwawnik (świętokrzyskie). Pospolity w Eurazji (na wschód sięga po Mongolię i północno-zachodnie Indie) oraz w Ameryce Północnej (na południu po Gwatemalę). W Polsce pospolity na całym obszarze.

taraxaci herba - Mniszek pospolity, mniszek lekarski (Taraxacum officinale F.H. Wiggers coll., właśc. Taraxacum sect. Taraxacum) – określenie roślin z rodzaju mniszek, w zależności od ujęcia systematycznego stanowiące nazwę zbiorową drobnych gatunków z sekcji Taraxacum (= Vulgaria, Ruderalia) lub odnoszące się do jednego gatunku występującego na niewielkim obszarze w Skandynawii – T. campylodes. W dominującym znaczeniu są to mniszki z sekcji obfitującej w drobne, apomiktyczne gatunki. W samej Europie opisano ich ponad tysiąc, w tym w Polsce ponad 200, a występują także w Azji i północnej Afryce. Zawleczone zostały na wszystkie inne kontynenty. Poza Europą dane o poszczególnych taksonach są bardzo fragmentaryczne. Rośliny te rosną na siedliskach ruderalnych, na łąkach i murawach, w uprawach i widnych lasach. Są wykorzystywane jako rośliny jadalne, pastewne, miododajne i lecznicze. W uprawach uznawane za chwasty.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu