Isotrexin (Erythromycinum + Isotretinoinum – żel) | Stiefel Laboratories Legacy (Ireland) Ltd.

Lek (ludzki) o nazwie Isotrexin – substancja aktywna: Erythromycinum + Isotretinoinum (żel). W skład tego produktu wchodzą: Erythromycinum, Isotretinoinum. Producentem tego produktu jest Stiefel Laboratories Legacy (Ireland) Ltd., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2020-02-12 (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Erythromycinum, Isotretinoinum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: (20 mg + 0,5 mg)/g
Forma produktu: żel

Producent: Stiefel Laboratories Legacy (Ireland) Ltd.
Numer zezwolenia: 08767
Ważność zezwolenia: 2020-02-12
Procedura rejestracji: NAR
ATC: D10AX

Informacje o składnikach leku

erythromycinum - Erytromycyna (łac. Erythromycinum) – mieszanina organicznych związków chemicznych, antybiotyków z grupy makrolidów właściwych, wytwarzanych przez promieniowce Saccharopolyspora erythraea, której głównym składnikiem jest erytromycyna A, oraz erytromycyny B i C (nie więcej niż 5% każdej). Hamują syntezę białka poprzez wiązanie z podjednostką 50S rybosomu. Stosowana jest także w postaci cyklicznego węglanu; w takiej formie ma silniejsze działanie przeciwbakteryjne i dłuższy okres półtrwania. Erytromycyna jest metabolizowana w wątrobie przez demetylację do formy nieczynnej.

isotretinoinum - Izotretynoina (łac. isotretinoinum) – organiczny związek chemiczny, stereoizomer kwasu all-trans-retinowego (tretytoiny), stosowany w leczeniu różnych odmian trądziku. Należy do retynoidów. Może być uważana za pochodną witaminy A.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Tagi: , , ,

Powered by bazalekow.eu