Lakcid (Lactobacillus rhamnosus – kapsułki twarde) | Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Lakcid to lek ludzki – a jego forma to kapsułki twarde. Jego skład to: Pałeczki Lactobacillus rhamnosus, Szczep L. rhamnosus Pen, Szczep L. rhamnosus E/N, Szczep L. rhamnosus Oxy. Producent to Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.. Uzyskane zezwolenie jest ważne do: Bezterminowy.

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Pałeczki Lactobacillus rhamnosus, Szczep L. rhamnosus Pen, Szczep L. rhamnosus E/N, Szczep L. rhamnosus Oxy
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: minimum 2 mld CFU pałeczek Lactobacillus rhamnosus
Forma produktu: kapsułki twarde

Producent: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
Numer zezwolenia: 21227
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: A07FA

Informacje o składnikach leku

pałeczki lactobacillus rhamnosus - Lactobacillus – pałeczki, najliczniejsze spośród grupy bakterii kwasu mlekowego. Większość z nich jest zdolna do zamiany laktozy i innych prostych cukrów w kwas mlekowy. Bardzo powszechne, często wywierają pozytywny wpływ na organizm człowieka i zwierząt. Aktywnie przytwierdzają się do ścian jelita, tworząc mikroflorę konkurującą o składniki pokarmowe z innymi organizmami, także chorobotwórczymi. Swoją obecnością wpływają na zwiększoną produkcję przeciwciał klasy IgA, które są wydzielane głównie do przewodu pokarmowego, oraz jamy ustnej w postaci śliny. U człowieka są obecne w przewodzie pokarmowym (są bardzo ważnym składnikiem flory jelitowej) oraz u kobiet w pochwie. Niektóre gatunki Lactobacillus są używane na skalę przemysłową do wyrobu produktów mleczarskich (jogurty, kefir, maślanka), kiszonej kapusty, kiszonych ogórków czy do wytwarzania sianokiszonki. Często szczepy Lactobacillus są dodawane do jogurtów w celu wzbogacenia ich właściwości probiotycznych. Wiele z nich do wzrostu nie potrzebuje żelaza i pozostaje bardzo odporne na dużą zawartość dwutlenku węgla. Ponadto, bakterie Lactobacillus są w niektórych stylach piwa, wykorzystywane w przemyśle piwowarskim - niewielkie ilości dodane do piwa w procesie fermentacji, powodują, że piwo zyskuje kwaśnawy - orzeźwiający smak.

szczep l. rhamnosus e/n - Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus GG – probiotyczna bakteria uważana dawniej za podgatunek L. casei, ale późniejsze badania genetyczne dowiodły, że jest oddzielnym gatunkiem. L. rhamnosus hamuje rozwój większości szkodliwych bakterii w jelicie. Należy do bakterii Gram dodatnich. Jest używany jako naturalny środek konserwujący w jogurtach i innych produktach mlecznych przedłużający ich okres przydatności do spożycia. Niektóre badania przeprowadzone in vivo wykazały korzystne skutki ich działania w układzie pokarmowym. Mimo to wykazano, że w pewnych okolicznościach L. rhamnosus może być patogenem.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu