Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy (Ibuprofenum – zawiesina doustna) | InPharm Sp. z o.o.

Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy [Ibuprofenum] (zawiesina doustna). W skład tego produktu wchodzą: Ibuprofenum. Producentem tego produktu jest InPharm Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2023-01-25 (procedura rejestracji: IR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Ibuprofenum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 40 mg/ml
Forma produktu: zawiesina doustna

Producent: InPharm Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 33/18
Ważność zezwolenia: 2023-01-25
Procedura rejestracji: IR
ATC: M01AE01

Informacje o składnikach leku

ibuprofenum - Ibuprofen (łac. Ibuprofenum) – organiczny związek chemiczny, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), pochodna kwasu propionowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zmniejsza obrzęk, poprawia ruchomość stawów i usuwa uczucie zdrętwienia w stawach. Hamuje agregację płytek krwi, zmniejsza krzepliwość krwi. Działanie przeciwbólowe występuje po około 30 minutach i utrzymuje się przez 4 do 6 godzin. Ibuprofen jest wydalany z moczem w 60–90% w postaci metabolitów. Nie kumuluje się w organizmie. U noworodków urodzonych przed 34 tygodniem ciąży stosowany we wlewie dożylnym w celu zamknięcia przetrwałego przewodu tętniczego.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Tagi: , , ,

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by bazalekow.eu