Phivax BD-1 (Szczepionka przeciw zakaźnemu zapaleniu torby Fabrycjusza ptaków, żywa – liofilizat i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań) | ABIC Polska Sp. z o.o.

Phivax BD-1 to lek weterynaryjny – a jego forma to liofilizat i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań. Jego skład to: Szczepionka przeciw zakaźnemu zapaleniu torby Fabrycjusza ptaków, żywa. Producent to ABIC Polska Sp. z o.o.. Uzyskane zezwolenie jest ważne do: 2025-03-16.

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Szczepionka przeciw zakaźnemu zapaleniu torby Fabrycjusza ptaków, żywa
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: -
Forma produktu: liofilizat i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań

Producent: ABIC Polska Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 2962
Ważność zezwolenia: 2025-03-16
Procedura rejestracji: NAR
ATC: QI01AD09

Informacje o składnikach leku

żywa - Żywa skamieniałość (niepoprawnie: żywa skamielina) – pojęcie używane w stosunku do żyjących gatunków czy też grup roślin oraz zwierząt znanych poza tym jedynie ze skamieniałości i niemających bliskich żyjących krewnych. Gatunki określane tym terminem przeżyły masowe wymieranie w przeszłości i z reguły ograniczają się do jednego czy kilku gatunków. Pojęcie żywej skamieniałości jest kontrowersyjne, gdyż sugeruje, że gatunki (lub taksony wyższego rzędu) tak określane praktycznie nie zmieniły się od długiego, nawet w geologicznej skali, czasu. Tymczasem ewoluowały one w podobnym tempie, co pozostałe gatunki, a podobieństwo do gatunków kopalnych jest powierzchowne. Oprócz zmian ewolucyjnych w obrębie genomu charakteryzują się one również pewnymi zmianami fenotypowymi, mimo ogólnego podobieństwa do wymarłych przodków. Przykładowo, latimerie mimo zachowania podobieństw morfologicznych do pozostałych ryb celakantokształtnych, obecnie wymarłych, różnią się od nich m.in. szczegółami budowy czaszki czy kręgosłupa. Ze względu na nieścisłość terminu, proponowane są inne podobne. Stabilomorfizm ma oznaczać stabilność morfologiczną na poziomie co najwyżej rodzaju, która przetrwała co najmniej jedno wielkie wymieranie, względnie kryzys biotyczny. Stabilomorfami są m.in. rodzaje Limulus (skrzypłocz), Triops (przekopnica), Araukaria czy Gingko. Definicji tej natomiast nie spełniają żywe skamieniałości takie jak Nautilus (łodzik) czy Latimeria. Podobieństwo liści skamieniałości Ginkgo sp. sprzed 170 milionów lat po lewej i żyjącej rośliny po prawej.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Tagi: , , ,

Powered by bazalekow.eu