Polisulfalent (Sulfadimetoxinum natricum + sulfadimidinum natricum + Sulfathiazolum natricum – roztwór do wstrzykiwań) | Biowet Puławy Sp. z o.o.

Lek (weterynaryjny) o nazwie Polisulfalent – substancja aktywna: Sulfadimetoxinum natricum + sulfadimidinum natricum + Sulfathiazolum natricum (roztwór do wstrzykiwań). W skład tego produktu wchodzą: Sulfadimidyna sodowa, Sulfadimethoxinum natricum, sulfatiazol sodowy. Producentem tego produktu jest Biowet Puławy Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Sulfadimidyna sodowa, Sulfadimethoxinum natricum, sulfatiazol sodowy
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: (77 + 30 + 18)mg/ml
Forma produktu: roztwór do wstrzykiwań

Producent: Biowet Puławy Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 0744
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: QJ01EQ30

Informacje o składnikach leku

sulfadimidyna sodowa - Sulfadimetoksyna (łac. sulfadimetoxinum) – organiczny związek chemiczny, lek z grupy sulfonamidów, amid kwasu sulfanilowego i 2,6-dimetoksypirymidyny. Stosowany u ludzi tylko w Rosji, jako chemioterapeutyk w monoterapii oraz w połączeniu z 6-metylouracylem (2,4-dihydroksy-6-metylopirymidyną), trimekainą i chloramfenikolem (zewnętrznie, w postaci maści). Jest jednym z sulfonamidów długo działających (powyżej 20 h) (inne to sulfabromometazyna i sulfaetoksypirydazyna), dlatego podaje się do raz na dobę[potrzebny przypis]. Występuje pod nazwami handlowymi Madroxin, Di-Methox i Albon. W Polsce w roku 2017 dopuszczona była do sprzedaży w postaci preparatu złożonego Polisulfalent (sole sodowe sulfadimetoksyny, sulfadimidyny i sulfatiazolu). Obecnie bardzo rzadko stosowany u ludzi ze względu na toksyczność. W Rosji stosowany w monoterapii w leczeniu zapalenia płuc, ostrych infekcji dróg oddechowych, zapalenia oskrzeli, zapalenie migdałków, zapalenie zatok (również szczękowych), zapalenia ucha środkowego, czerwonki, chorób zapalnych dróg moczowych i żółciowych, róży, ropnego zapalenia skóry, zakażonych ran, jaglicy, oraz malarii opornej na inne leki[potrzebny przypis]. Nadal stosowana w weterynarii, głównie, do leczenia toksoplazmozy[potrzebny przypis].

sulfatiazol sodowy - Amoksycylina (niepoprawne: amoksycyklina) – organiczny związek chemiczny, półsyntetyczny antybiotyk β-laktamowy o działaniu bakteriobójczym, należący do grupy aminopenicylin, wrażliwy na działanie β-laktamazy.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu