Pulmonil (Preparat złożony – maść) | Starpharma Sp.z o.o.

Lek Pulmonil – substancja aktywna: Preparat złożony (maść). Zawiera w składzie: Camphorum, Eucalypti aetheroleum, Juniperi aetheroleum, Pini sylvestris aetheroleum, Terebinthini aetheroleum ab pinum pinastrum, Thymolum, Levomentholum. Wyprodukowała go firma: Starpharma Sp.z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Camphorum, Eucalypti aetheroleum, Juniperi aetheroleum, Pini sylvestris aetheroleum, Terebinthini aetheroleum ab pinum pinastrum, Thymolum, Levomentholum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: maść

Producent: Starpharma Sp.z o.o.
Numer zezwolenia: 06635
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

camphorum - Kamfora (łac. Camphorum), C10H16O – organiczny związek chemiczny z grupy terpenów, pochodna kamfenu, frakcja stała olejku otrzymywanego z drewna cynamonowca kamforowego. W temperaturze pokojowej sublimuje. Kamforę obecnie wytwarza się także syntetycznie. Używana jest do plastyfikacji celuloidu, w produkcji lakierów, środków przeciwmolowych (kulki na mole), jako dodatek do pokarmów (głównie w Indiach), płyn do balsamowania oraz w ceremoniach religijnych. W postaci maści stosowana jest w medycynie jako lek rozgrzewający do użytku zewnętrznego.

juniperi aetheroleum - Jałowiec pospolity (Juniperus communis L.) – gatunek zawsze zielonego krzewu, rzadko niskiego drzewa, należący do rodziny cyprysowatych. Występuje na półkuli północnej od obszaru okołobiegunowego po góry południowej Europy, Azji i Ameryki Północnej. W Polsce jest to gatunek rozpowszechniony. Rośnie na bardzo różnych siedliskach – od bagien, poprzez lasy, po murawy, odłogi i tereny skaliste. Jest to też gatunek bardzo zmienny – euroazjatycka odmiana typowa osiąga do kilkunastu metrów wysokości, podczas gdy pozostałe odmiany płożą się lub podnoszą, osiągając niewielką wysokość. Jałowiec pospolity ma wszechstronne znaczenie użytkowe i odgrywał istotną rolę w kulturze ludzkiej, także jako roślina magiczna. Wykorzystywany jest m.in. jako roślina lecznicza, jadalna (szyszkojagody używane są jako przyprawa), olejkodajna, barwierska. Często uprawiany jest jako krzew ozdobny. W środowisku naturalnym odgrywa istotną rolę biocenotyczną.

pini sylvestris aetheroleum - Olejek sosnowy (łac. Pini sylvestris aetheroleum) – olejek eteryczny uzyskiwany w procesie destylacji z parą wodną igieł, szczytowych gałązek i szyszek sosny zwyczajnej (Pinus sylvestris). Jest on bezbarwną i nierozpuszczalną w wodzie cieczą. Nie należy go mylić z olejkami pozyskiwanymi z innych gatunków z rodzaju Pinus np. olejkiem z orzeszków piniowych (Pini pineae aetheroleum) czy olejkiem kosodrzewinowym (Pini pumilionis aetheroleum).

thymolum - Tymol (2-izopropylo-5-metylofenol) – organiczny związek chemiczny z grupy terpenoidów i fenoli. Jest obok swojego izomeru karwakrolu składnikiem olejków eterycznych występujących w macierzance (tymianku), lebiodce (oregano) i cząbrze. Tworzy bezbarwne kryształy o charakterystycznym silnym zapachu macierzanki.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu