Quadricat (Szczepionka przeciw wściekliźnie, kaliciwirozie, wirusowemu zapaleniu nosa i tchawicy oraz panleukopenii kotów – liofilizat i rozpuszczalnik do sporządzania emulsji do wstrzykiwań) | Merial S.A.S.

Lek o nazwie Quadricat (Szczepionka przeciw wściekliźnie, kaliciwirozie, wirusowemu zapaleniu nosa i tchawicy oraz panleukopenii kotów / liofilizat i rozpuszczalnik do sporządzania emulsji do wstrzykiwań). W skład tego produktu wchodzą: Atenuowany wirus panleukopenii kotów, wirus wścieklizny, inaktywowany, Inaktywowany herpeswirus kotów typu 1 (FHV-1), Inaktywowany kaliciwirus kotów (FCV). Producentem tego produktu jest Merial S.A.S., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2016-11-15 (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Atenuowany wirus panleukopenii kotów, wirus wścieklizny, inaktywowany, Inaktywowany herpeswirus kotów typu 1 (FHV-1), Inaktywowany kaliciwirus kotów (FCV)
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: -
Forma produktu: liofilizat i rozpuszczalnik do sporządzania emulsji do wstrzykiwań

Producent: Merial S.A.S.
Numer zezwolenia: 0016
Ważność zezwolenia: 2016-11-15
Procedura rejestracji: NAR
ATC: QI06AH04

Informacje o składnikach leku

wirus wścieklizny - Wirus wścieklizny – wirus z rodzaju Lyssavirus, z rodziny Rhabdoviridae. Jego ogólne właściwości morfologiczne są typowe dla wirusów z tej rodziny. Średnica wirionu wynosi 75-80 nm, długość w zależności od zjadliwości szczepu od 120 do 300 nm. Jest oporny na działanie czynników fizycznych i chemicznych; ginie po 5 dniach w temp. 37 °C; jest oporny na procesy gnilne. Jest wrażliwy na roztwory formaliny, fenol, alkohol etylowy, roztwory mydła i detergenty. Wirus wścieklizny można namnażać, zakażając zwierzęta laboratoryjne, zarodki kurze i kacze, hodowle komórkowe. Po wielokrotnych pasażach (ponad 180) uzyskuje się wirus ustalony (ang. fixed), pozbawiony zjadliwości dla psów i człowieka. Wirus wykazuje właściwości neurotropowe. Glikoproteina osłonki wirusa ma zdolność blokowania receptorów acetylocholinowych komórek nerwowych. Na zakażenie wrażliwi są ludzie i wszystkie ssaki, a także ptaki. Rezerwuarem wirusa są wolno żyjące zwierzęta, głównie lisy, skunksy (Ameryka Północna) i nietoperze.

inaktywowany - Chromatyna płciowa (inaczej ciałko Barra lub ciałko X) – widoczna wyraźnie w jądrze interfazowym grudka chromatyny tuż pod błoną jądrową komórek somatycznych u samic ssaków (w tym u kobiet). Występuje także u mężczyzn z zespołem Klinefeltera (XXY). Proces inaktywacji zachodzi w sposób losowy i stan ten przenosi się na komórki potomne (stąd mamy dwa klony komórkowe ze względu na dwa chromosomy X, z których jeden jest inaktywowany). Jej proces powstawania nazywa się lionizacją. Ciałko Barra barwi się wyraźnie metodą Feulgena.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu