Reasec (Diphenoxylati hydrochloridum + Atropini sulfas – tabletki) | Gedeon Richter Plc.

Lek Reasec – substancja aktywna: Diphenoxylati hydrochloridum + Atropini sulfas (tabletki). Zawiera w składzie: Atropini sulfas, Diphenoxylati hydrochloridum. Wyprodukowała go firma: Gedeon Richter Plc., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Atropini sulfas, Diphenoxylati hydrochloridum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 2,5 mg + 25 mcg
Forma produktu: tabletki

Producent: Gedeon Richter Plc.
Numer zezwolenia: 02544
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: A07DA01

Informacje o składnikach leku

atropini sulfas - Ratownik medyczny – osoba wykonująca zawód medyczny, posiadająca wiedzę i uprawnienia do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakładach opieki zdrowotnej, w szczególności do udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacji nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia. Ratownik medyczny podczas udzielania świadczeń zdrowotnych korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszowi publicznemu, zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

diphenoxylati hydrochloridum - Difenoksylat (łac. Diphenoxylatum) – organiczny związek chemiczny z grupy opioidów, syntetyczna pochodna morfiny stosowana w objawowym leczeniu biegunki, pozbawiona działania przeciwbólowego. W wątrobie ulega za pośrednictwem izoenzymów cytochromu P450 metabolizmowi do kwasu difenoksylowego, głównego metabolitu powstałego na drodze hydrolizy, który także wykazuje silne działanie przeciwbiegunkowe. Wykazuje silne działanie osłabiające perystaltykę jelita cienkiego i okrężnicy (pod tym względem znacznie wyraźniejsze niż morfina) oraz wydłuża czas pasażu treści pokarmowej poprzez pobudzenie receptorów opioidowych w zwojach śródściennych jelit. Lek częściowo wchłania się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym i może działać także ośrodkowo, jeśli zostaną przekroczone dobowe dawki zalecane w objawowym leczeniu biegunek (5–20 mg/24 h). Działanie ośrodkowe jest, w przeciwieństwie do loperamidu, ułatwione przez to, że lek nie wchodzi do krążenia wątrobowo-jelitowego. Do dostępnego w Polsce preparatu Reasec zawierającego difenoksylat dodaje się niewielkie ilości atropiny (w postaci siarczanu, 0,025 mg na tabletkę). Ma to na celu odstraszenie potencjalnych amatorów rekreacyjnego użycia tego opioidu, będącego analogiem petydyny, poprzez pojawienie się objawów atropinowych (zamglone widzenie, suchość w jamie ustnej itp.). Atropina może ponadto działać synergetycznie, zmniejszając perystaltykę i wydzielanie soku jelitowego.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu