Rub-Arom (Preparat złożony – maść) | Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Lek Rub-Arom – substancja aktywna: Preparat złożony (maść). Zawiera w składzie: Camphorum, Levomentholum, Olejek cedrowy, Terebinthini aetheroleum ab pinum pinastrum, Thymolum, Eucalypti aetheroleum. Wyprodukowała go firma: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Camphorum, Levomentholum, Olejek cedrowy, Terebinthini aetheroleum ab pinum pinastrum, Thymolum, Eucalypti aetheroleum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: maść

Producent: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Numer zezwolenia: 06385
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

camphorum - Kamfora (łac. Camphorum), C10H16O – organiczny związek chemiczny z grupy terpenów, pochodna kamfenu, frakcja stała olejku otrzymywanego z drewna cynamonowca kamforowego. W temperaturze pokojowej sublimuje. Kamforę obecnie wytwarza się także syntetycznie. Używana jest do plastyfikacji celuloidu, w produkcji lakierów, środków przeciwmolowych (kulki na mole), jako dodatek do pokarmów (głównie w Indiach), płyn do balsamowania oraz w ceremoniach religijnych. W postaci maści stosowana jest w medycynie jako lek rozgrzewający do użytku zewnętrznego.

olejek cedrowy - Olejek cedrowy (łac. Oleum Ligni Cedri) – tani olejek eteryczny, pozyskiwany z drewna jałowca wirgińskiego (cedr wirgiński) metodą destylacji z parą wodną. Niektóre rodzaje olejków, nazywanych cedrowymi, otrzymuje się również z innych surowców, np. z drewna cedru atlaskiego (łac. Cedrus atlantica) lub z liści żywotnika zachodniego (łac. Thuja occidentalis L., biały cedr). Głównymi składnikami olejku są cedren, cedrol (kamfora cedrowa), pseudocedrol, cedroneol i seskwiterpeny. Olejek cedrowy jest stosowany jako środek zapachowy oraz jako ciecz immersyjna w mikroskopii.

thymolum - Tymol (2-izopropylo-5-metylofenol) – organiczny związek chemiczny z grupy terpenoidów i fenoli. Jest obok swojego izomeru karwakrolu składnikiem olejków eterycznych występujących w macierzance (tymianku), lebiodce (oregano) i cząbrze. Tworzy bezbarwne kryształy o charakterystycznym silnym zapachu macierzanki.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu