Salmovir (Szczepionka przeciw paramyksowirozie, salmonellozie gołębi, inaktywowana – emulsja do wstrzykiwań) | Biowet Puławy Sp. z o.o.

Lek o nazwie Salmovir (Szczepionka przeciw paramyksowirozie, salmonellozie gołębi, inaktywowana / emulsja do wstrzykiwań). W skład tego produktu wchodzą: paramyksowirus PMV-1 szczep LaSota , inaktywowany, inaktywowane komórki Salmonella. Producentem tego produktu jest Biowet Puławy Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: paramyksowirus PMV-1 szczep LaSota , inaktywowany, inaktywowane komórki Salmonella
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: -
Forma produktu: emulsja do wstrzykiwań

Producent: Biowet Puławy Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 0202
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: QI01EA

Informacje o składnikach leku

inaktywowany - Chromatyna płciowa (inaczej ciałko Barra lub ciałko X) – widoczna wyraźnie w jądrze interfazowym grudka chromatyny tuż pod błoną jądrową komórek somatycznych u samic ssaków (w tym u kobiet). Występuje także u mężczyzn z zespołem Klinefeltera (XXY). Proces inaktywacji zachodzi w sposób losowy i stan ten przenosi się na komórki potomne (stąd mamy dwa klony komórkowe ze względu na dwa chromosomy X, z których jeden jest inaktywowany). Jej proces powstawania nazywa się lionizacją. Ciałko Barra barwi się wyraźnie metodą Feulgena.

inaktywowane komórki salmonella - Inhibitory pompy protonowej (IPP) – grupa leków stosowanych w terapii schorzeń górnego odcinka przewodu pokarmowego, głównie w zapobieganiu i leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Działanie inhibitorów pompy protonowej polega na zahamowaniu wytwarzania kwasu solnego przez pompę protonową znajdującą się w komórkach okładzinowych błony śluzowej żołądka. Z chemicznego punktu widzenia są one słabymi zasadami, pochodnymi sulfinylobenzimidazolu. Są silniejsze od innych leków stosowanych w celu hamowania wydzielania kwasu żołądkowego. Rzadko wywołują działania uboczne, najczęściej pod postacią zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Mogą wchodzić w interakcje z lekami, które ulegają metabolizmowi przy udziale cytochromu P450. Należą do leków najczęściej przepisywanych w podstawowej opiece zdrowotnej.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu