Scaldex (Produkt złożony – maść) | Owoc Barbara Maria, Owoc Dorian Jacek, Owoc Ointment s.c.

Scaldex to lek ludzki – a jego forma to maść. Jego skład to: Propolis extractum, Calendulae tinctura, Bacitracinum, Vitaminum A. Producent to Owoc Barbara Maria, Owoc Dorian Jacek, Owoc Ointment s.c.. Uzyskane zezwolenie jest ważne do: 2024-01-08.

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Propolis extractum, Calendulae tinctura, Bacitracinum, Vitaminum A
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: maść

Producent: Owoc Barbara Maria, Owoc Dorian Jacek, Owoc Ointment s.c.
Numer zezwolenia: 25054
Ważność zezwolenia: 2024-01-08
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

bacitracinum - Bacytracyna – mieszanina organicznych związków chemicznych z grupy antybiotyków polipeptydowych wytwarzanych przez pewne szczepy Bacillus subtilis lub Bacillus licheniformis. Głównymi składnikami są bacytracyny A, B1, B2 i B3. Wykazują działanie bakteriobójcze wobec bakterii Gram-dodatnich. Nie działają na Pseudomonas aeruginosa i Enterobacteriaceae.

vitaminum a - Kwasy tłuszczowe egzogenne (NNKT – niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, ang. EFA – essential fatty acid) nazywane też kwasami niezbędnymi – grupa kwasów tłuszczowych, które nie mogą być syntetyzowane w organizmie zwierzęcym, w tym również człowieka, i muszą być dostarczane w pożywieniu, w przeciwieństwie do kwasów endogennych. Żywienie pokarmami ubogimi w niezbędne kwasy tłuszczowe może doprowadzić do zaburzeń chorobowych.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu