Septolete ultra (Benzydamini hydrochloridum + Cetylpyridinii chloridum – aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór) | Krka, d.d., Novo mesto

Lek (ludzki) o nazwie Septolete ultra – substancja aktywna: Benzydamini hydrochloridum + Cetylpyridinii chloridum (aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór). W skład tego produktu wchodzą: Benzydamini hydrochloridum, Cetylpyridinii chloridum. Producentem tego produktu jest Krka, d.d., Novo mesto, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2020-08-03 (procedura rejestracji: DCP).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Benzydamini hydrochloridum, Cetylpyridinii chloridum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: (1,5 mg + 5 mg)/ml
Forma produktu: aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór

Producent: Krka, d.d., Novo mesto
Numer zezwolenia: 22609
Ważność zezwolenia: 2020-08-03
Procedura rejestracji: DCP
ATC: R02AA20

Informacje o składnikach leku

benzydamini hydrochloridum - Benzydamina (łac. Benzydaminum) – niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwobrzękowy, dostępny bez recepty w formie tabletek do ssania, proszku do sporządzania roztworu do irygacji, kremu, żelu oraz płynów do płukania gardła i jamy ustnej.

cetylpyridinii chloridum - Chlorek cetylopirydyniowy (łac. Cetylpyridinii chloridum) – organiczny związek chemiczny z grupy czwartorzędowych soli amoniowych, zbudowany z pierścienia pirydyny z długim łańcuchem alkilowym przyłączonym do atomu azotu. Jest substancją o działaniu bakteriobójczym i przeciwgrzybiczym, stosowaną w zakażeniach gardła oraz stóp, pach, pachwin, dłoni i skóry głowy.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu