Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu (Benzydamini hydrochloridum + Cetylpyridini chloridum – pastylki twarde) | KRKA, d.d., Novo mesto

Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu to lek ludzki – a jego forma to pastylki twarde. Jego skład to: Cetylpyridinii chloridum, Benzydamine hydrochloride. Producent to KRKA, d.d., Novo mesto. Uzyskane zezwolenie jest ważne do: 2023-02-21.

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Cetylpyridinii chloridum, Benzydamine hydrochloride
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 3 mg + 1 mg
Forma produktu: pastylki twarde

Producent: Krka, d.d., Novo mesto
Numer zezwolenia: 24562
Ważność zezwolenia: 2023-02-21
Procedura rejestracji: DCP
ATC: R02AA20

Informacje o składnikach leku

cetylpyridinii chloridum - Chlorek cetylopirydyniowy (łac. Cetylpyridinii chloridum) – organiczny związek chemiczny z grupy czwartorzędowych soli amoniowych, zbudowany z pierścienia pirydyny z długim łańcuchem alkilowym przyłączonym do atomu azotu. Jest substancją o działaniu bakteriobójczym i przeciwgrzybiczym, stosowaną w zakażeniach gardła oraz stóp, pach, pachwin, dłoni i skóry głowy.

benzydamine hydrochloride - Benzydamina (łac. Benzydaminum) – niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwobrzękowy, dostępny bez recepty w formie tabletek do ssania, proszku do sporządzania roztworu do irygacji, kremu, żelu oraz płynów do płukania gardła i jamy ustnej.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu