Syrop sosnowy złożony Aflofarm (Pini extractum fluidum + Anisi tinctura + Codeini phosphas hemihydricus – syrop) | Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Lek (ludzki) o nazwie Syrop sosnowy złożony Aflofarm – substancja aktywna: Pini extractum fluidum + Anisi tinctura + Codeini phosphas hemihydricus (syrop). W skład tego produktu wchodzą: Anisi tinctura, Codeini phosphas, Pini extractum. Producentem tego produktu jest Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Anisi tinctura, Codeini phosphas, Pini extractum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: (427,7 mg + 64,8 mg + 3,24 mg)/5 ml
Forma produktu: syrop

Producent: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 06697
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: R05DA20

Informacje o składnikach leku

codeini phosphas - Kodeina (łac. codeinum), metylomorfina, metylowa pochodna morfiny – organiczny związek chemiczny z grupy alkaloidów fenantrenowych. Obok morfiny należy do najważniejszych opiatów; jej zawartość w opium wynosi 0,7–2,5%. Jest zaliczana do grupy substancji opioidowych i ma silny depresyjny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy; w swojej grupie jest druga pod tym względem po morfinie. Została zidentyfikowana i po raz pierwszy wydzielona w postaci czystej, w 1832, przez Pierre'a Jeana Robiqueta. Może być również otrzymana z morfiny i wykazuje podobne działanie. Znosi odczuwanie bólu (w większych dawkach całkowicie)[potrzebny przypis], wywołuje euforię, senność, błogą apatię, wprowadza w stan niewrażliwości na przykre doznania, spowalnia perystaltykę żołądka i jelit, powoduje zanik odczuwania głodu.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu