Traumeel S (Preparat homeopatyczny – maść) | Biologische Heilmittel Heel GmbH

Lek (ludzki) o nazwie Traumeel S – substancja aktywna: Preparat homeopatyczny (maść). W skład tego produktu wchodzą: Achillea millefolium, Bellis perennis, Arnica montana, Calendula officinalis, Hypericum perforatum, Hepar sulfuris, Echinacea, Mercurius bijodatus D8, Hamamelis, Echinacea, Chamomilla recutita, Symphytum officinale 2CH-200 CH; 6K-CMK, Aconitum napellus, Atropa belladonna D1. Producentem tego produktu jest Biologische Heilmittel Heel GmbH, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Achillea millefolium, Bellis perennis, Arnica montana, Calendula officinalis, Hypericum perforatum, Hepar sulfuris, Echinacea, Mercurius bijodatus D8, Hamamelis, Echinacea, Chamomilla recutita, Symphytum officinale 2CH-200 CH; 6K-CMK, Aconitum napellus, Atropa belladonna D1
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: maść

Producent: Biologische Heilmittel Heel GmbH
Numer zezwolenia: IL-2505/LNH
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

achillea millefolium - Krwawnik pospolity (Achillea millefolium L.) – gatunek rośliny z rodziny astrowatych. Nazwy ludowe: tysiąclist (podlaskie), złocień krwawnik (lubelskie), żeniszek krwawnik (świętokrzyskie). Pospolity w Eurazji (na wschód sięga po Mongolię i północno-zachodnie Indie) oraz w Ameryce Północnej (na południu po Gwatemalę). W Polsce pospolity na całym obszarze.

bellis perennis - Stokrotka pospolita, s. łąkowa, s. trwała (Bellis perennis) – gatunek rośliny z rodziny astrowatych. Występuje na większości obszaru Europy, w Azji Zachodniej i Azerbejdżanie, oraz Libii. Rozprzestrzenia się też gdzieniegdzie poza tym obszarem rodzimego występowania. Jest pospolita na terenie całej Polski.

arnica montana - Arnika górska, kupalnik górski (Arnica montana L.) – gatunek rośliny z rodziny astrowatych. Nazwa ludowa – pomornik. Jest rośliną leczniczą.

calendula officinalis - Nagietek lekarski (Calendula officinalis L.) – gatunek rośliny jednorocznej należącej do rodziny astrowatych (Asteraceae Dumort). Ma też inne lokalne nazwy: pazurki (Mazowsze), miesięcznica (Wlkp.), paznokietki (krakowskie). Prawdopodobnie pochodzi z terenów śródziemnomorskich lub Iranu, w wielu krajach świata jest uprawiany i czasem dziczeje z upraw.

hypericum perforatum - Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum L.) – gatunek rośliny należący do rodziny dziurawcowatych. Występuje naturalnie w Europie (w tym pospolicie w Polsce), zachodniej Azji, północnej Afryce. Zawleczony został do Ameryki Północnej i Południowej, południowej Afryki, Australii i Nowej Zelandii, Japonii. Znajduje zastosowanie w medycynie, rolnictwie, a także jako roślina ozdobna.

echinacea - Jeżówka (Echinacea Moench) – rodzaj roślin należący do rodziny astrowatych. Należy do niego 9 gatunków pochodzących z Ameryki Północnej. Gatunkiem typowym jest Echinacea purpurea (L.) Moench.

hamamelis - Oczar (Hamamelis L.) – rodzaj roślin z rodziny oczarowatych. Należy do niego 5 gatunków i jeden mieszaniec międzygatunkowy. Oczar japoński i omszony pochodzą z Azji wschodniej, pozostałe z Ameryki północnej. Bywają sadzone jako rośliny ozdobne, w Polsce niemal wyłącznie w kolekcjach dendrologicznych.

chamomilla recutita - Rumianek pospolity (Matricaria chamomilla L.) – gatunek rośliny z rodziny astrowatych. W stanie dzikim występuje w Europie po 63° 45'N oraz na terenie Uralu, Kaukazu, Azji Mniejszej, Iranu, Afganistanu i Indii. Zawleczony do Ameryki Północnej i Australii. W polskiej florze archeofit. W Polsce pospolity, uprawiany także jako roślina lecznicza (obecnie w uprawie głównie poliploidy dające o ok. 50% wyższy plon od gatunku).

aconitum napellus - Tojad mocny (Aconitum firmum Rchb.) – gatunek rośliny należący do rodziny jaskrowatych. Występuje w strefie klimatu umiarkowanego Europy i Azji. W Polsce występuje w Sudetach i Karpatach: w Tatrach, na Gubałówce, na Babiej Górze i w Paśmie Policy, na Pilsku, i na Baraniej Górze. Zdziczały z uprawy występuje (ergazjofigofit) również na niżu.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu