Upsarin C (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum – tabletki musujące) | Pretium Farm Sp. z o.o.

Upsarin C to lek ludzki – a jego forma to tabletki musujące. Jego skład to: Acidum acetylsalicylicum, Acidum ascorbicum. Producent to Pretium Farm Sp. z o.o.. Uzyskane zezwolenie jest ważne do: 2020-10-21.

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Acidum acetylsalicylicum, Acidum ascorbicum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 330 mg + 200 mg
Forma produktu: tabletki musujące

Producent: Pretium Farm Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 702/15
Ważność zezwolenia: 2020-10-21
Procedura rejestracji: IR
ATC: N02BA51

Informacje o składnikach leku

acidum acetylsalicylicum - Kwas acetylosalicylowy (łac. acidum acetylsalicylicum), potocznie aspiryna (od niem. Aspirin), skrótowiec ASA (od ang. acetylsalicylic acid) – organiczny związek chemiczny, acetylowa pochodna kwasu salicylowego, popularny środek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz, przy długotrwałym stosowaniu, przeciwzakrzepowym. Jest składnikiem wielu leków złożonych. Jest też stosowany w uprawie rolnej do stymulowania odporności u roślin.

acidum ascorbicum - Kwas askorbinowy, witamina C, E300 (łac. acidum ascorbicum) – organiczny związek chemiczny z grupy nienasyconych alkoholi polihydroksylowych. Jest niezbędny do funkcjonowania organizmów żywych. Dla niektórych zwierząt, w tym ludzi, jest witaminą, czyli musi być dostarczany w pożywieniu. Jest także przeciwutleniaczem stosowanym jako dodatek do żywności.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu