ValproLEK 500 (Natrii valproas – tabletki o przedłużonym uwalnianiu) | Sandoz GmbH

Lek (ludzki) o nazwie ValproLEK 500 – substancja aktywna: Natrii valproas (tabletki o przedłużonym uwalnianiu). W skład tego produktu wchodzą: Acidum valproicum, Natrii valproas. Producentem tego produktu jest Sandoz GmbH, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: MRP).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Acidum valproicum, Natrii valproas
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 500 mg
Forma produktu: tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Producent: Sandoz GmbH
Numer zezwolenia: 12376
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: MRP
ATC: N03AG01

Informacje o składnikach leku

acidum valproicum - Kwas walproinowy (kwas 2-propylowalerianowy) – organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych, lek o właściwościach przeciwdrgawkowych. Jest związkiem, z którego wywodzi się szereg leków zwanych walproinianami, stosowanych w leczeniu padaczki i choroby afektywnej dwubiegunowej: amid kwasu walproinowego, walproinian sodu, walproinian wapnia, walproinian magnezu.

natrii valproas - Kwas walproinowy (kwas 2-propylowalerianowy) – organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych, lek o właściwościach przeciwdrgawkowych. Jest związkiem, z którego wywodzi się szereg leków zwanych walproinianami, stosowanych w leczeniu padaczki i choroby afektywnej dwubiegunowej: amid kwasu walproinowego, walproinian sodu, walproinian wapnia, walproinian magnezu.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu