Vectra Felis 423 mg/42,3 mg roztwór do nakrapiania dla kotów (Pyriproksyfen + Dinotefuran – roztwór do nakrapiania) | Ceva Sante Animale

Lek (weterynaryjny) o nazwie Vectra Felis 423 mg/42,3 mg roztwór do nakrapiania dla kotów – substancja aktywna: Pyriproksyfen + Dinotefuran (roztwór do nakrapiania). W skład tego produktu wchodzą: Pyriproksyfen, Dinotefuran. Producentem tego produktu jest Ceva Sante Animale, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: (procedura rejestracji: CEN).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Pyriproksyfen, Dinotefuran
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: 42,3 mg + 423 mg
Forma produktu: roztwór do nakrapiania

Producent: Ceva Sante Animale
Numer zezwolenia:
Ważność zezwolenia:
Procedura rejestracji: CEN
ATC:

Informacje o składnikach leku

dinotefuran - Neonikotynoidy – związki chemiczne klasyfikowane jako neuroaktywne insektycydy, chemicznie spokrewnione z nikotyną. Najbardziej znane z nich są imidakloprid, klotianidyna i tiametoksam. Rozwój tej klasy insektycydów rozpoczął się w latach 80. przez kompanię Shell oraz w 90. przez Bayer. Neonikotynoidy zostały stworzone przede wszystkim dlatego, że wykazywały zmniejszoną toksyczność w porównaniu z poprzednio stosowanymi insektycydami fosforanoorganicznymi i karbaminianowymi. Większość neonikotynoidów wykazuje o wiele mniejszą toksyczność u ssaków niż u owadów, jednak niektóre z nowych produktów są toksyczne. Neonikotynoidy są nową klasą insektycydów przedstawionych w ostatnich 50 latach, a imidakloprid jest obecnie najszerzej używanym insektycydem na świecie. Ostatnimi czasy użycie kilku z tych środków zostało zakazane w części państw, w związku z udowodnieniem związku z masowym wymieraniem pszczół. W styczniu 2013 Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności ogłosił, że neonikotynoidy stanowią niedopuszczalnie wysokie ryzyko dla pszczół, a sponsorowane przez przemysł badania naukowe, na których agencje regulacyjne polegały mogły być wadliwe.W marcu 2013 organizacja American Bird Conservancy opublikowała przegląd 200 badań nad neonikotynoidami w oparciu o badania przemysłowe pozyskane dzięki amerykańskiej ustawie o dostępie do rządowych informacji. Organizacja ta wzywała do zakazu stosowania neonikotynoidów jako zapraw roślin z powodu ich toksyczności dla ptaków, bezkręgowców wodnych oraz pozostałej fauny i flory. Także w marcu 2013 Agencja Ochrony Środowiska (US EPA) została pozwana przez koalicję pszczelarzy oraz adwokatów ruchu ochrony przyrody i zrównoważonego rolnictwa, którzy oskarżyli agencję o wydawanie niewłaściwych ocen toksyczności i pozwalanie na rejestrację pestycydów na podstawie niewystarczających badań naukowych.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu