Versiguard Rabies (Szczepionka przeciw wściekliźnie, inaktywowana – zawiesina do wstrzykiwań) | Zoetis Polska Sp. z o.o.

Versiguard Rabies [Szczepionka przeciw wściekliźnie, inaktywowana] (zawiesina do wstrzykiwań). W skład tego produktu wchodzą: wirus wścieklizny szczep SAD Vnukovo-32, inaktywowany. Producentem tego produktu jest Zoetis Polska Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: MRP).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: wirus wścieklizny szczep SAD Vnukovo-32, inaktywowany
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: 2,0 IU / 1 ml
Forma produktu: zawiesina do wstrzykiwań

Producent: Zoetis Polska Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 1678
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: MRP
ATC: QI07AA02

Informacje o składnikach leku

inaktywowany - Chromatyna płciowa (inaczej ciałko Barra lub ciałko X) – widoczna wyraźnie w jądrze interfazowym grudka chromatyny tuż pod błoną jądrową komórek somatycznych u samic ssaków (w tym u kobiet). Występuje także u mężczyzn z zespołem Klinefeltera (XXY). Proces inaktywacji zachodzi w sposób losowy i stan ten przenosi się na komórki potomne (stąd mamy dwa klony komórkowe ze względu na dwa chromosomy X, z których jeden jest inaktywowany). Jej proces powstawania nazywa się lionizacją. Ciałko Barra barwi się wyraźnie metodą Feulgena.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu