Viprosal B (Produkt złożony – maść) | Genexo Sp. z o.o.

Viprosal B [Produkt złożony] (maść). W skład tego produktu wchodzą: Acidum salicylicum, Camphorum, Terebinthini aetheroleum ab pinum pinastrum, Vipera lebelina toxinum. Producentem tego produktu jest Genexo Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Acidum salicylicum, Camphorum, Terebinthini aetheroleum ab pinum pinastrum, Vipera lebelina toxinum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: maść

Producent: Genexo Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 08889
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: M02AX10

Informacje o składnikach leku

acidum salicylicum - Kwas salicylowy (łac. acidum salicylicum) – organiczny związek chemiczny z grupy aromatycznych hydroksykwasów karboksylowych. Zawiera jedną grupę hydroksylową i jedną grupę karboksylową przyłączone do pierścienia benzenowego w układzie orto.

camphorum - Kamfora (łac. Camphorum), C10H16O – organiczny związek chemiczny z grupy terpenów, pochodna kamfenu, frakcja stała olejku otrzymywanego z drewna cynamonowca kamforowego. W temperaturze pokojowej sublimuje. Kamforę obecnie wytwarza się także syntetycznie. Używana jest do plastyfikacji celuloidu, w produkcji lakierów, środków przeciwmolowych (kulki na mole), jako dodatek do pokarmów (głównie w Indiach), płyn do balsamowania oraz w ceremoniach religijnych. W postaci maści stosowana jest w medycynie jako lek rozgrzewający do użytku zewnętrznego.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu