Vitreolent (Kalii iodidum + Natrii iodidum – krople do oczu) | Pharm Supply Sp. z o.o.

Vitreolent [Kalii iodidum + Natrii iodidum] (krople do oczu). W skład tego produktu wchodzą: Kalii iodidum, Natrii iodidum. Producentem tego produktu jest Pharm Supply Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Kalii iodidum, Natrii iodidum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: (3 mg + 3 mg)/ml
Forma produktu: krople do oczu

Producent: Pharm Supply Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 01455
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: S01XA

Informacje o składnikach leku

kalii iodidum - Jodek potasu, KI – nieorganiczny związek chemiczny, sól potasowa kwasu jodowodorowego. Tworzy bezbarwne kryształy łatwo rozpuszczalne w wodzie. W wyniku elektrolizy stopionego jodku potasu powstaje jod i potas.

natrii iodidum - Jodek sodu (łac. Natrii iodidum) – nieorganiczny związek chemiczny z grupy jodków, sól sodowa kwasu jodowodorowego. Jest to białe higroskopijne ciało stałe o słonawym i lekko gorzkim smaku, dobrze rozpuszczalne w wodzie. Wolno brązowieje w kontakcie z powietrzem w wyniku uwalniania jodu. Stosowany jest jako suplement w żywności i środek mukolityczny oraz do zasiewania chmur, a także do zwiększania rozpuszczalności jodu. Kryształy jodku sodu mają własność scyntylacji i używane są (czyste lub domieszkowane talem) w fizyce jądrowej i fizyce cząstek elementarnych jako detektory, przede wszystkim do pomiaru energii promienowania gamma. Radioaktywny jodek sodu – Na(131I) – stosowany jest w badaniach funkcji tarczycy.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu