Ziele Dziurawca (Hyperici herba – zioła do zaparzania) | Zakład Konfekcjonowania Ziół „FLOS” Elżbieta i Jan Głąb Spółka Jawna

Lek o nazwie Ziele Dziurawca (Hyperici herba / zioła do zaparzania). W skład tego produktu wchodzą: Hyperici herba. Producentem tego produktu jest Zakład Konfekcjonowania Ziół „FLOS” Elżbieta i Jan Głąb Spółka Jawna, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Hyperici herba
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: zioła do zaparzania

Producent: Zakład Konfekcjonowania Ziół "FLOS" Elżbieta i Jan Głąb Spółka Jawna
Numer zezwolenia: IL-3111/LN
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

hyperici herba - Yerba mate, herba mate, mate (mate), także znany jako chimarrão (ʃimaˈʁɐ̃w̃), erva mate, indiańskie caá mati, caá mate – wysuszone, zmielone liście oraz patyczki ostrokrzewu paragwajskiego, niekiedy również świeże, przygotowane do robienia naparu popularnego głównie w krajach Ameryki Południowej (Argentynie, Paragwaju, Urugwaju, Brazylii), a także w niektórych krajach Bliskiego Wschodu, głównie w Syrii i Libanie. Zyskuje popularność także w Europie. Nazwa yerba mate, wymyślona najprawdopodobniej przez jezuitów, pochodzi od przekształconego łacińskiego słowa herba – ziele i mati co w języku keczua oznacza tykwę, w której parzy się ziele. Indiańska nazwa naparu to caá. Yerba mate zawiera ksantyny: kofeinę, teobrominę i teofilinę [1]. Ich zawartość jest zmienna w zależności od pory roku w której dokonano zbiorów.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu