2% Wodny roztwór fioletu gencjanowego gemi (Methylrosanilinii chloridum – płyn na skórę) | Grzegorz Nowakowski Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej „GEMI”

Lek 2% Wodny roztwór fioletu gencjanowego gemi – substancja aktywna: Methylrosanilinii chloridum (płyn na skórę). Zawiera w składzie: Fiolet gencjanowy. Wyprodukowała go firma: Grzegorz Nowakowski Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej „GEMI”, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Fiolet gencjanowy
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 20 mg/g
Forma produktu: płyn na skórę

Producent: Grzegorz Nowakowski Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej "GEMI"
Numer zezwolenia: 03170
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

fiolet gencjanowy - Gencjana, fiolet gencjanowy, fiolet goryczki, pioktanina (łac. Violetum Gentianae, Pyoctaninum coeruleum FP III) – 0,5–2% wodny lub spirytusowy roztwór fioletu gencjanowego, czyli farmakopealnego surowca farmaceutycznego (FP III) mieszaniny fioletu krystalicznego i fioletu metylowego. Według charakterystyki produktu leczniczego składnikiem czynnym jest chlorek metylorozanilinowy (fiolet krystaliczny). Niekiedy dla fioletu gencjanowego stosuje się synonimy: fiolet krystaliczny i fiolet metylowy, co jest potocznie przyjęte, jednak błędne w ścisłym znaczeniu[potrzebny przypis]. Roztwór wodny 0,5% przeznaczony jest do dezynfekcji skóry w powierzchownych uszkodzeniach naskórka, błon śluzowych i skóry. Stosuje się go również w ropnych zakażeniach skóry i błon śluzowych, niektórych grzybicach i drożdżycach. Roztwór spirytusowy 1% ma podobne zastosowanie, przy czym nie stosuje się go na błony śluzowe. Działa na bakterie Gram-dodatnie i niektóre grzyby (w tym na Candida albicans). In vitro hamuje wzrost Pseudomonas który jest bakterią Gram-ujemną. Wykazuje działanie in vivo na gronkowce złociste oporne na metycylinę (MRSA).

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu