ABE (Acidum lacticum + Acidum salicylicum – płyn na skórę) | Grupa Inco S.A.

ABE to lek ludzki – a jego forma to płyn na skórę. Jego skład to: Acidum lacticum, Acidum salicylicum. Producent to Grupa Inco S.A.. Uzyskane zezwolenie jest ważne do: Bezterminowy.

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Acidum lacticum, Acidum salicylicum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: (89 mg + 89 mg)/g
Forma produktu: płyn na skórę

Producent: Grupa Inco S.A.
Numer zezwolenia: 00409
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

acidum lacticum - Kwas mlekowy (kwas 2-hydroksypropanowy, łac. acidum lacticum, E270) – organiczny związek chemiczny z grupy hydroksykwasów, obecny w skwaśniałym mleku (skąd pochodzi jego nazwa) oraz powstający w mięśniach w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, kiedy dochodzi do procesu beztlenowego oddychania zwanego fermentacją mleczanową. Sole tego kwasu to mleczany. Ze względu na to, że atom węgla, do którego przyłącza się grupa hydroksylowa, jest asymetryczny, kwas mlekowy wykazuje chiralność i ma dwa enancjomery: L(+) (o konfiguracji absolutnej S): kwas (S)-2-hydroksypropanowy D(–) (o konfiguracji absolutnej R): kwas (R)-2-hydroksypropanowyW organizmie ludzkim występuje wyłącznie forma L(+).

acidum salicylicum - Kwas salicylowy (łac. acidum salicylicum) – organiczny związek chemiczny z grupy aromatycznych hydroksykwasów karboksylowych. Zawiera jedną grupę hydroksylową i jedną grupę karboksylową przyłączone do pierścienia benzenowego w układzie orto.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu