Api Life Var (Camphorum + Levomentholum + Eucalypti aetheroleum + Thymolum – płytka do umieszczania w ulu) | Chemicals Laif SPA

Api Life Var to lek weterynaryjny – a jego forma to płytka do umieszczania w ulu. Jego skład to: Camphorum, Levomentholum, Eucalypti aetheroleum, Thymolum. Producent to Chemicals Laif SPA. Uzyskane zezwolenie jest ważne do: 2018-12-16.

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Camphorum, Levomentholum, Eucalypti aetheroleum, Thymolum
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: (3,8 g + 3,8 g + 16,4 g + 76,0 g)/100 g
Forma produktu: płytka do umieszczania w ulu

Producent: Chemicals Laif SPA
Numer zezwolenia: 1489
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: QP53AX30

Informacje o składnikach leku

camphorum - Kamfora (łac. Camphorum), C10H16O – organiczny związek chemiczny z grupy terpenów, pochodna kamfenu, frakcja stała olejku otrzymywanego z drewna cynamonowca kamforowego. W temperaturze pokojowej sublimuje. Kamforę obecnie wytwarza się także syntetycznie. Używana jest do plastyfikacji celuloidu, w produkcji lakierów, środków przeciwmolowych (kulki na mole), jako dodatek do pokarmów (głównie w Indiach), płyn do balsamowania oraz w ceremoniach religijnych. W postaci maści stosowana jest w medycynie jako lek rozgrzewający do użytku zewnętrznego.

thymolum - Tymol (2-izopropylo-5-metylofenol) – organiczny związek chemiczny z grupy terpenoidów i fenoli. Jest obok swojego izomeru karwakrolu składnikiem olejków eterycznych występujących w macierzance (tymianku), lebiodce (oregano) i cząbrze. Tworzy bezbarwne kryształy o charakterystycznym silnym zapachu macierzanki.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu