AviPro Salmonella Vac T (Szczepionka przeciwko zakażeniom Salmonella typhimurium, żywa – liofilizat do podawania w wodzie do picia) | Lohmann Animal Health GmbH

Lek (weterynaryjny) o nazwie AviPro Salmonella Vac T – substancja aktywna: Szczepionka przeciwko zakażeniom Salmonella typhimurium, żywa (liofilizat do podawania w wodzie do picia). W skład tego produktu wchodzą: Salmonella typhimurium szczep Nal 2/Rif 9/Rtt, atenuowany. Producentem tego produktu jest Lohmann Animal Health GmbH, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Salmonella typhimurium szczep Nal 2/Rif 9/Rtt, atenuowany
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: -
Forma produktu: liofilizat do podawania w wodzie do picia

Producent: Lohmann Animal Health GmbH
Numer zezwolenia: 1505
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

atenuowany - Atenuacja – sztuczne otrzymywanie odmian patogenów (wirusów, grzybów, bakterii) o znacznie obniżonej wirulencji przy równoczesnym zachowaniu ich oddziaływania immunologicznego na organizm. Stosuje się ją w celu wyprodukowania szczepionki. Atenuowany ustrój chorobotwórczy jest nadal żywy, ale niezdolny do wywołania choroby. Podanie takiego osłabionego drobnoustroju powoduje wytworzenie przez organizm osobnika szczepionego przeciwciał przeciw niemu, a więc wywołaniu odpowiedzi na czynnik chorobotwórczy. Atenuacji dokonuje się prowokując mutacje (używa się w tym celu różnych mutagenów), regulując tempo namnażania przez zmiany temperatury oraz ograniczając ilość części składników w podłożu. Najbardziej znanym przykładem zastosowania atenuacji w praktyce klinicznej jest BCG – atenuowany szczep Mycobacterium bovis, stosowany jako szczepionka w zapobieganiu gruźlicy.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu