Brodacid (Acidum lacticum + Acidum salicylicum – płyn na skórę) | Grupa Inco S.A.

Lek o nazwie Brodacid (Acidum lacticum + Acidum salicylicum / płyn na skórę). W skład tego produktu wchodzą: Acidum lacticum, Acidum salicylicum. Producentem tego produktu jest Grupa Inco S.A., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Acidum lacticum, Acidum salicylicum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: (50,4 mg + 100 mg)/g
Forma produktu: płyn na skórę

Producent: Grupa Inco S.A.
Numer zezwolenia: 03295
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: D11A

Informacje o składnikach leku

acidum lacticum - Kwas mlekowy (kwas 2-hydroksypropanowy, łac. acidum lacticum, E270) – organiczny związek chemiczny z grupy hydroksykwasów, obecny w skwaśniałym mleku (skąd pochodzi jego nazwa) oraz powstający w mięśniach w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, kiedy dochodzi do procesu beztlenowego oddychania zwanego fermentacją mleczanową. Sole tego kwasu to mleczany. Ze względu na to, że atom węgla, do którego przyłącza się grupa hydroksylowa, jest asymetryczny, kwas mlekowy wykazuje chiralność i ma dwa enancjomery: L(+) (o konfiguracji absolutnej S): kwas (S)-2-hydroksypropanowy D(–) (o konfiguracji absolutnej R): kwas (R)-2-hydroksypropanowyW organizmie ludzkim występuje wyłącznie forma L(+).

acidum salicylicum - Kwas salicylowy (łac. acidum salicylicum) – organiczny związek chemiczny z grupy aromatycznych hydroksykwasów karboksylowych. Zawiera jedną grupę hydroksylową i jedną grupę karboksylową przyłączone do pierścienia benzenowego w układzie orto.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu