Capsigel N (Produkt złożony – emulsja na skórę) | Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.

Lek (ludzki) o nazwie Capsigel N – substancja aktywna: Produkt złożony (emulsja na skórę). W skład tego produktu wchodzą: Nonivamidum, Terebinthini aetheroleum ab pinum pinastrum, Acidum salicylicum, Eucalypti aetheroleum, Camphorum. Producentem tego produktu jest Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Nonivamidum, Terebinthini aetheroleum ab pinum pinastrum, Acidum salicylicum, Eucalypti aetheroleum, Camphorum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: emulsja na skórę

Producent: Poznańskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A.
Numer zezwolenia: 00088
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

acidum salicylicum - Kwas salicylowy (łac. acidum salicylicum) – organiczny związek chemiczny z grupy aromatycznych hydroksykwasów karboksylowych. Zawiera jedną grupę hydroksylową i jedną grupę karboksylową przyłączone do pierścienia benzenowego w układzie orto.

camphorum - Kamfora (łac. Camphorum), C10H16O – organiczny związek chemiczny z grupy terpenów, pochodna kamfenu, frakcja stała olejku otrzymywanego z drewna cynamonowca kamforowego. W temperaturze pokojowej sublimuje. Kamforę obecnie wytwarza się także syntetycznie. Używana jest do plastyfikacji celuloidu, w produkcji lakierów, środków przeciwmolowych (kulki na mole), jako dodatek do pokarmów (głównie w Indiach), płyn do balsamowania oraz w ceremoniach religijnych. W postaci maści stosowana jest w medycynie jako lek rozgrzewający do użytku zewnętrznego.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu