Coffecorn forte (Ergotamini tartras + Coffeinum – tabletki drażowane) | Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM

Lek (ludzki) o nazwie Coffecorn forte – substancja aktywna: Ergotamini tartras + Coffeinum (tabletki drażowane). W skład tego produktu wchodzą: Coffeinum, Ergotamini tartras. Producentem tego produktu jest Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Coffeinum, Ergotamini tartras
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 1 mg + 100 mg
Forma produktu: tabletki drażowane

Producent: Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM
Numer zezwolenia: 03201
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: N02CA52

Informacje o składnikach leku

coffeinum - Kofeina (łac. coffeinum) – organiczny związek chemiczny, alkaloid purynowy znajdujący się w ziarnach kawy i wielu innych surowcach roślinnych. Może również być otrzymywana syntetycznie. Została odkryta przez niemieckiego chemika Friedricha Ferdinanda Rungego w 1819 roku. W zależności od źródła nazywana jest także teiną (gdy źródłem jest herbata), guaraniną (gdy pochodzi z guarany) i mateiną (gdy pochodzi z yerba mate). Kofeina jest środkiem psychoaktywnym z grupy stymulantów. Jest stosowana jako dodatek do niektórych produktów, w tym napojów energetyzujących, a także do innych napojów, przede wszystkim gazowanych (na przykład coli). Po dłuższym okresie regularnego przyjmowania kofeiny występuje zjawisko tachyfilaksji (tolerancji), czyli stopniowego osłabienia odpowiedzi biologicznej ustroju.

ergotamini tartras - Ergotamina (łac. Ergotaminum) – organiczny związek chemiczny, wielopierścieniowy alkaloid sporyszu, wiążąca się z receptorami noradrenaliny, serotoniny i dopaminy[potrzebny przypis]. Powoduje skurcz mięśni gładkich macicy i naczyń krwionośnych. Strukturalnie jest bardzo zbliżona do innego alkaloidu ze sporyszu – dihydroergotaminy, od której różni się obecnością dodatkowego wiązania podwójnego w piperydynowym pierścieniu reszty ergolinowej. Znalazła zastosowanie w medycynie jako lek powstrzymujący krwawienie z dróg rodnych; stosowana jest również w połączeniach z innymi lekami w leczeniu migreny.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu