Dr Reckeweg Pulsatilla compositum (Preparat homeopatyczny – aerozol do nosa, roztwór) | Pharmazeutische Fabrik Dr Reckeweg & Co GmbH

Dr Reckeweg Pulsatilla compositum [Preparat homeopatyczny] (aerozol do nosa, roztwór). W skład tego produktu wchodzą: Calcium, Pulsatilla, Hydrargyrum sulfuratum rubrum, Kalium bichromicum. Producentem tego produktu jest Pharmazeutische Fabrik Dr Reckeweg & Co GmbH, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Calcium, Pulsatilla, Hydrargyrum sulfuratum rubrum, Kalium bichromicum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: aerozol do nosa, roztwór

Producent: Pharmazeutische Fabrik Dr Reckeweg & Co GmbH
Numer zezwolenia: IL-5698/LNH
Ważność zezwolenia: 2020-02-10
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

calcium - Calcium – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Nowy Jork, w hrabstwie Jefferson.

pulsatilla - Sasanka (Pulsatilla Mill.) – rodzaj roślin z rodziny jaskrowatych. Należy do niego według niektórych ujęć taksonomicznych ok. 30 gatunków. Występują one przede wszystkim na terenach górskich Europy i środkowej Azji. W Polsce 6 gatunków sasanki jest pod ochroną. Gatunkiem typowym jest Pulsatilla vulgaris L..

hydrargyrum sulfuratum rubrum - Siarczek rtęci(II), HgS – nieorganiczny związek chemiczny z grupy siarczków, sól kwasu siarkowodorowego i rtęci na II stopniu utlenienia. Występuje w przyrodzie jako odmiana czerwona (cynober), rzadziej jako czarna (metacynober). W wyniku wprowadzenia siarkowodoru do roztworu soli rtęci(II) otrzymuje się odmianę czarną, którą przez działanie roztworami wielosiarczków można przeprowadzić w odmianę czerwoną. W wyniku bezpośredniej syntezy z pierwiastków otrzymuje się odmianę czerwoną.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu