Dymista (Azelastini hydrochloridum + Fluticasoni propionas – aerozol do nosa, zawiesina) |

Dymista [Azelastini hydrochloridum + Fluticasoni propionas] (aerozol do nosa, zawiesina). W skład tego produktu wchodzą: Azelastini hydrochloridum, Fluticasoni propionas. Producentem tego produktu jest , oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2023-03-16 (procedura rejestracji: IR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Azelastini hydrochloridum, Fluticasoni propionas
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: (137 mcg + 50 mcg)/dawkę donosową
Forma produktu: aerozol do nosa, zawiesina

Producent:
Numer zezwolenia: 88/18
Ważność zezwolenia: 2023-03-16
Procedura rejestracji: IR
ATC: R01AD58

Informacje o składnikach leku

azelastini hydrochloridum - Azelastyna – wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny, pochodna ftalazyn-1(2H)-onu zawierająca podstawnik p-chlorobenzylowy i metyloazepanowy. W formie chlorowodorku (Azelastini hydrochloridum) jest stosowana jako przeciwhistaminowa substancja czynna II generacji należąca do antagonistów receptora H1. Jej działanie polega na hamowaniu dystrybucji mediatorów odczynu zapalnego – histamin, prostaglandyn i leukotrienów. Są one odpowiedzialne za wywoływanie alergicznego procesu zapalnego w organizmie. Azelastyna blokuje także końcowy etap reakcji alergicznej, poprzez uniemożliwienie połączenia uwolnionej histaminy i wyzwolenia efektu biologicznego. Dodatkowo azelastyna redukuje wydzielanie immunoglobulin E, których poziom jest zwykle podwyższony u pacjentów cierpiących na alergie. Substancja wykazuje też działanie przeciwzapalne i przywraca naturalną równowagę komórek tucznych (mastocytów). Azelastyna jest stosowana w leczeniu i profilaktyce alergicznego zapalenia spojówek oraz w leczeniu alergicznego nieżytu nosa o przebiegu przewlekłym lub sezonowym. W przeciwieństwie do leków przeciwhistaminowych I generacji, charakteryzuje się dłuższym czasem działania i znikomym wpływem na czynność ośrodkowego układu nerwowego, stąd nie wywołuje senności i nie obniża sprawności psychofizycznej.

fluticasoni propionas - Flutykazon (łac. Fluticasonum) – organiczny związek chemiczny, syntetyczny, fluorowany glikokortykosteroid stosowany głównie w terapii astmy oskrzelowej i alergicznych nieżytów nosa. W Polsce występuje pod nazwami handlowymi: Cutivate, Flixonase, Flixotide jako preparat prosty oraz w połączeniu z salmeterolem jako Seretide, Salmex, Asaris.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Tagi: , , ,

Powered by bazalekow.eu