Gardimax Medica Spray (Chlorhexidini digluconatis solutio + Lidocaini hydrochloridum – aerozol do stosowania w jamie ustnej) | TACTICA Pharmaceuticals sp. z o.o.

Gardimax Medica Spray [Chlorhexidini digluconatis solutio + Lidocaini hydrochloridum] (aerozol do stosowania w jamie ustnej). W skład tego produktu wchodzą: Chlorhexidini digluconas, Lidocaini hydrochloridum. Producentem tego produktu jest TACTICA Pharmaceuticals sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Chlorhexidini digluconas, Lidocaini hydrochloridum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: (20 mg + 5 mg)/10 ml
Forma produktu: aerozol do stosowania w jamie ustnej

Producent: Tactica Pharmaceuticals Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 19931
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: R02AA05

Informacje o składnikach leku

lidocaini hydrochloridum - Lidokaina (łac. Lidocainum; lignokaina, ksylokaina) – organiczny związek chemiczny, pochodna acetanilidu. Stosowana jako środek miejscowo znieczulający. Przeważnie podawana jest przezskórnie w formie aerozolu lub żelu. W stomatologii najczęściej używany w postaci dwuprocentowego roztworu chlorowodorku lidokainy w ampułkach (w czystej postaci lub z dodatkiem adrenaliny bądź noradrenaliny). W lecznictwie stosowana jest zarówno lidokaina w postaci wolnej zasady, jak i w postaci chlorowodorku. Lidokaina jest również lekiem antyarytmicznym z grupy Ib. Skraca czas trwania potencjału czynnościowego (wydłuża czas potencjału spoczynkowego). Nie przedłuża okresu refrakcji. Hamuje nieprawidłowy automatyzm w komorach.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu