Histaglobulina (Immunoglobulinum humanum normale + Histamini dihydrochloridum – proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań) | BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Sczepionek Spółka Akcyjna

Lek (ludzki) o nazwie Histaglobulina – substancja aktywna: Immunoglobulinum humanum normale + Histamini dihydrochloridum (proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań). W skład tego produktu wchodzą: Immunoglobulinum humanum normale, Histamini dihydrochloridum. Producentem tego produktu jest BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Sczepionek Spółka Akcyjna, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2020-10-26 (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Immunoglobulinum humanum normale, Histamini dihydrochloridum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 12 mg + 0,15 mcg/2 ml
Forma produktu: proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań

Producent: BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Sczepionek Spółka Akcyjna
Numer zezwolenia: 02953
Ważność zezwolenia: 2020-10-26
Procedura rejestracji: NAR
ATC: J06BA

Informacje o składnikach leku

histamini dihydrochloridum - Histamina (β-imidazolyloetyloamina) – organiczny związek chemiczny, heterocykliczna amina będąca pochodną imidazolu zawierającą boczny łańcuch etyloaminowy. Występuje naturalnie w organizmie ludzkim, pełni funkcję mediatora procesów zapalnych, mediatora odczynu alergicznego, neuroprzekaźnika oraz pobudza wydzielanie kwasu żołądkowego. Została otrzymana po raz pierwszy na drodze chemicznej przez A. Windausa i W. Vogta w roku 1907. W roku 1910 Dale i Laidlaw udowodnili znaczenie histaminy w patomechanizmie anafilaksji, a w roku 1937 Bovet i Staub opublikowali pierwsze dane na temat skuteczności blokowania receptorów histaminowych.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu