Ibufen dla dzieci o smaku malinowym (Ibuprofenum – zawiesina doustna) | Medana Pharma S.A.

Ibufen dla dzieci o smaku malinowym to lek ludzki – a jego forma to zawiesina doustna. Jego skład to: Ibuprofenum, Aqua purificata. Producent to Medana Pharma S.A.. Uzyskane zezwolenie jest ważne do: Bezterminowy.

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Ibuprofenum, Aqua purificata
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 100 mg/5 ml
Forma produktu: zawiesina doustna

Producent: Medana Pharma S.A.
Numer zezwolenia: 00191
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: M01AE01

Informacje o składnikach leku

ibuprofenum - Ibuprofen (łac. Ibuprofenum) – organiczny związek chemiczny, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), pochodna kwasu propionowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zmniejsza obrzęk, poprawia ruchomość stawów i usuwa uczucie zdrętwienia w stawach. Hamuje agregację płytek krwi, zmniejsza krzepliwość krwi. Działanie przeciwbólowe występuje po około 30 minutach i utrzymuje się przez 4 do 6 godzin. Ibuprofen jest wydalany z moczem w 60–90% w postaci metabolitów. Nie kumuluje się w organizmie. U noworodków urodzonych przed 34 tygodniem ciąży stosowany we wlewie dożylnym w celu zamknięcia przetrwałego przewodu tętniczego.

aqua purificata - Mixtura Pepsini, mieszanka pepsynowa – preparat galenowy do użytku wewnętrznego. Wywiera działanie pobudzające łaknienie. Znalazł zastosowanie w bezsoczności i małosoczności żołądka i związanym z tym brakiem apetytu. Dawniej szeroko stosowany, zwłaszcza w praktyce pediatrycznej. Obecnie stosowany rzadziej. Oficjalny skład preparatu według Receptarium Polonicum: Pepsyna (Pepsinum) 5 g Kwas solny rozcieńczony (10%) (Acidum hydrochloricum dilutum) 2 g Nalewka z owocni pomarańczy gorzkiej (Tinctura Aurantii amara) 4 g Woda oczyszczona (Aqua purificata) do 200 gPreparat obecnie nie jest produkowany przemysłowo. Sporządzany w zakresie receptury aptecznej.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu