Jodek sodu Na 131 I Polatom, kapsułki do diagnostyki (Natrii iodidum (131I) – kapsułki twarde) | Narodowe Centrum Badań Jądrowych

Jodek sodu Na 131 I Polatom, kapsułki do diagnostyki [Natrii iodidum (131I)] (kapsułki twarde). W skład tego produktu wchodzą: Natrii iodidum. Producentem tego produktu jest Narodowe Centrum Badań Jądrowych, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Natrii iodidum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: aktywność od 1 MBq do 37 MBq
Forma produktu: kapsułki twarde

Producent: Narodowe Centrum Badań Jądrowych
Numer zezwolenia: 19004
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: V09FX03

Informacje o składnikach leku

natrii iodidum - Jodek sodu (łac. Natrii iodidum) – nieorganiczny związek chemiczny z grupy jodków, sól sodowa kwasu jodowodorowego. Jest to białe higroskopijne ciało stałe o słonawym i lekko gorzkim smaku, dobrze rozpuszczalne w wodzie. Wolno brązowieje w kontakcie z powietrzem w wyniku uwalniania jodu. Stosowany jest jako suplement w żywności i środek mukolityczny oraz do zasiewania chmur, a także do zwiększania rozpuszczalności jodu. Kryształy jodku sodu mają własność scyntylacji i używane są (czyste lub domieszkowane talem) w fizyce jądrowej i fizyce cząstek elementarnych jako detektory, przede wszystkim do pomiaru energii promienowania gamma. Radioaktywny jodek sodu – Na(131I) – stosowany jest w badaniach funkcji tarczycy.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu