Liść Pokrzywy (Urticae folium – zioła do zaparzania w saszetkach) | Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. spółka komandytowa

Lek Liść Pokrzywy – substancja aktywna: Urticae folium (zioła do zaparzania w saszetkach). Zawiera w składzie: Liść pokrzywy. Wyprodukowała go firma: Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. spółka komandytowa, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: Bezterminowy (procedura rejestracji: NAR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Liść pokrzywy
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: -
Forma produktu: zioła do zaparzania w saszetkach

Producent: Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. spółka komandytowa
Numer zezwolenia: IL-6179/LN
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC:

Informacje o składnikach leku

liść pokrzywy - Liść (łac. folium) – organ roślinny, element budowy części osiowej (pędowej) roślin telomowych. Wyrastające z węzłów końcowe elementy rozgałęzień pędu, wyodrębniające się ze względu na funkcję i budowę od łodygi (nie mają np. zdolności do nieprzerwanego wzrostu). Pełnią głównie funkcje odżywcze i z tego powodu mają zwykle dużą powierzchnię umożliwiającą pochłanianie odpowiedniej ilości promieniowania słonecznego. Poza tym liście biorą udział w transpiracji, gutacji i wymianie gazowej. Liście wyspecjalizowane w fotosyntezie określane są mianem liści zielonych oraz liści listowia. Nierzadko organy te pełnią także funkcje spichrzowe, czepne, ochronne, obronne i pułapkowe, w takich przypadkach ulegając daleko idącym przystosowaniom w zakresie funkcji i budowy.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu