Logest (Gestodenum + Ethinylestradiolum – tabletki drażowane) | InPharm Sp. z o.o.

Lek (ludzki) o nazwie Logest – substancja aktywna: Gestodenum + Ethinylestradiolum (tabletki drażowane). W skład tego produktu wchodzą: Gestodenum, Ethinylestradiolum. Producentem tego produktu jest InPharm Sp. z o.o., oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: 2023-03-28 (procedura rejestracji: IR).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Gestodenum, Ethinylestradiolum
Typ produktu: ludzki
Moc/stężenie: 0,075 mg + 0,02 mg
Forma produktu: tabletki drażowane

Producent: InPharm Sp. z o.o.
Numer zezwolenia: 120/19
Ważność zezwolenia: 2023-03-28
Procedura rejestracji: IR
ATC: G03AA10

Informacje o składnikach leku

gestodenum - Gestoden (łac. gestodenum) – organiczny związek chemiczny z grupy kortykosteroidów, pochodna testosteronu. Jest stosowany jako lek z grupy gestagenów. Wchodzi w skład środków antykoncepcyjnych trzeciej generacji. Jest hormonem steroidowym, działa na receptory jądra komórkowego.

ethinylestradiolum - Etynyloestradiol (łac. Ethinylestradiolum) – syntetyczny estrogen, składnik większości współczesnych dwuskładnikowych środków antykoncepcyjnych. Zastępuje fizjologiczne estrogeny, których powstawanie jest zahamowane w czasie stosowania leków tego typu. Etynyloestradiol jest pochodną naturalnego estradiolu, która nie ulega strawieniu w przewodzie pokarmowym po podaniu doustnym.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu