MS-H Vaccine (Szczepionka przeciw Mycoplasma synoviae-szczep MS-H, żywy, atenuowany – krople do oczu, zawiesina) | Pharmsure International Ltd

Lek (weterynaryjny) o nazwie MS-H Vaccine – substancja aktywna: Szczepionka przeciw Mycoplasma synoviae-szczep MS-H, żywy, atenuowany (krople do oczu, zawiesina). W skład tego produktu wchodzą: Szczepionka przeciw Mycoplasma synoviae-szczep MS-H, żywy, atenuowany. Producentem tego produktu jest Pharmsure International Ltd, oraz posiada zezwolenie na sprzedaż które jest ważne do: (procedura rejestracji: CEN).

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Skład/substancje czynne: Szczepionka przeciw Mycoplasma synoviae-szczep MS-H, żywy, atenuowany
Typ produktu: weterynaryjny
Moc/stężenie: -
Forma produktu: krople do oczu, zawiesina

Producent: Pharmsure International Ltd
Numer zezwolenia: EU/2/11/126
Ważność zezwolenia:
Procedura rejestracji: CEN
ATC: QI01AE03

Informacje o składnikach leku

żywy - Żywy (niem. Siewen) – wieś mazurska w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim, w gminie Kruklanki. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa suwalskiego. Leży nad jeziorem Żywy. We wsi prosty, parterowy dwór i zdewastowany zespół folwarczny.

atenuowany - Atenuacja – sztuczne otrzymywanie odmian patogenów (wirusów, grzybów, bakterii) o znacznie obniżonej wirulencji przy równoczesnym zachowaniu ich oddziaływania immunologicznego na organizm. Stosuje się ją w celu wyprodukowania szczepionki. Atenuowany ustrój chorobotwórczy jest nadal żywy, ale niezdolny do wywołania choroby. Podanie takiego osłabionego drobnoustroju powoduje wytworzenie przez organizm osobnika szczepionego przeciwciał przeciw niemu, a więc wywołaniu odpowiedzi na czynnik chorobotwórczy. Atenuacji dokonuje się prowokując mutacje (używa się w tym celu różnych mutagenów), regulując tempo namnażania przez zmiany temperatury oraz ograniczając ilość części składników w podłożu. Najbardziej znanym przykładem zastosowania atenuacji w praktyce klinicznej jest BCG – atenuowany szczep Mycobacterium bovis, stosowany jako szczepionka w zapobieganiu gruźlicy.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Powered by bazalekow.eu